6 bramek zaliczki Zagłębia

84

Z sześciobramkową zaliczką udadzą się na rewanż do Wrocławia juniorki Zagłębia Lubin. Dziś w pierwszym meczu barażowym Dolnośląskiej Ligi Juniorek młode piłkarki ręczne pokonały UKS Handball-28 Wrocław 29:23 (17:10). Rewanż jutro o godzinie 16:00 we Wrocławiu.

Ponad kwadrans pierwszej połowy nie zapowiadał takiego obrotu sprawy. Pierwsze siedemnaście minut należało do przyjezdnych, które były na 1-2 bramkowym prowadzeniu. Koncertowa gra Zagłębia zaczęła się od stanu 6:8. Przez ostatnie trzynaście minut tej części spotkania lubinianki dały sobie rzucić tylko dwie bramki, same pokonały golkiperkę ekipy z Wrocławia aż 11-krotnie.

Na początku drugiej połowy przewaga podopiecznych Elżbiety Szczepaniak i Beaty Miazgi była jeszcze bardziej okazała, jednak rywalkom w końcówce udało się podreperować swój dorobek. Ostatecznie na rewanż do Wrocławia miedziowe udadzą się z sześciobramkową zaliczką.

– Wynik przed rewanżem jest niezły, ale gdybyśmy wykorzystały trochę więcej stuprocentowych sytuacji na pewno mógł być bardziej okazały. Emocje jeszcze się nie zakończyły, bo czeka nas rewanż we Wrocławiu. Na pewno nie pojedziemy tam bronić tej przewagi i grać zachowawczo. Ważny będzie początek spotkania – mówi Elżbieta Szczepaniak, trener juniorek Zagłębia Lubin.