6 bramek lubinianki w kadrze Polski

12

Żeńska reprezentacja Polski wygrała w Legionowie z Białorusią 29:19 (17:13). Spotkanie odbyło się w ramach 3 grupy preeliminacji mistrzostw świata 2013. W kadrze wystąpiła zawodniczka KGHM Metraco Zagłębia Lubin, Kinga Byzdra. Biało-czerwone następne spotkanie rozegrają pod koniec listopada na Litwie.

Oba zespoły do spotkania przystąpiły, mając w dorobku jedną wygraną w grupie. Wynik spotkania otworzyła w 35 sekundzie Alina Wojtas. Polki w 17 minucie objęły prowadzenie 10:6. Czterobramkowe prowadzenie utrzymywało się do 29 min, a ostatnie celne trafienie zanotowała Kinga Byzdra. Do przerwy podopieczne Kima Rasmussena prowadziły 17:13.

Po zmianie stron biało-czerwone podkręciły tempo i zdobyły trzy gole z rzędu. Białorusinki na pierwsze trafienie w drugiej części gry musiały czekać osiem minut. Przed upływem trzeciego kwadransa Kinga Byzdra podwyższyła wynik do stanu 22:15, a zaraz po niej w bardzo efektowny sposób trafiła Kudłacz. Ostatecznie gospodynie pokonały rywalki 29:19.

Polska: Czarna, Gawlik – Stachowska 1, Niedźwiedź, Siódmiak 1, Grzyb 4, Kudłacz 8, Koniuszaniec 3, Wojtas 5, Migała, Stasiak 1, Kulwińśka, Byzdra 6.

Białoruś: Safonova, Kumpel – Spas, Dronava, Artsiukhovich, Vasileuskaya, Kotsina, Dubautsova 1, Lisok, Drazdova, Kurchankova 5, Sukhamirava 2, Stsiapanaya 5, Yezhykava 6.