Metz pokazało siłę. Błysk młodej zawodniczki KGHM MKS Zagłębia

878

Metz Handball okazało się zbyt silne dla mistrzyń Polski. KGHM MKS Zagłębie Lubin przegrało we Francji wyraźnie 26:42 (10:22).

Czwarta seria grupy B rozgrywek EHF Champions League oznaczała dla mistrzyń Polski starcie z najlepszą francuską drużyną, zespołem z Metz, który jest stałym bywalcem europejskich pucharów i często jednym z faworytów do końcowego triumfu. Tym razem do hali w Metz zawitał czterokrotny Mistrz Polski. Lubinianki zaliczyły dobry początek spotkania. W piątej minucie KGHM MKS Zagłębie przegrywało 3:4, ale cztery kolejne bramki rzuciły zawodniczki w żółto-niebieskich strojach. Wówczas, a była to dziewiąta minuta, o czas poprosiła Bożena Karkut. Udana seria rywalek widocznie podcięła skrzydła Miedziowym. Strzelecką niemoc przełamała Karolina Jureńczyk, rzucając czwarta bramkę dla mistrzyń Polski. Metz zdobywało kolejne bramki, ale też miało ku temu sporo okazji z rzutów karnych. Miejscowe wykorzystywały też swoje akcje, dzięki czemu w trzynastej minucie prowadziły już 11:4. W tym czasie brylował duet Valentini-Jorgensen, który zdobył łącznie osiem bramek. Przewaga Metz rosła z biegiem czasu, a w dziewiętnastej minucie na tablicy wyników było 17:5. Wysoka przewaga mistrzyń Francji utrzymała się do końca pierwszej połowy, zakończonej wynikiem 22:10.

Po zmianie stron pierwszą bramkę rzuciło Metz, ale kolejne dwie KGHM MKS Zagłębie, a konkretnie Daria Przywara, która dobrze pokazywała się dobrze nie tylko w akcjach ofensywnych, ale i obronie. Niestety dla mistrzyń Polski to mistrzynie Francji wciąż były stroną dominującą i prowadziły wysoko. Metz wykorzystywało każdą nadarzającą się okazję, grało efektownie i szybko przechodziło z obrony pod bramkę Miedziowych. Niespełna dziewięć minut po zmianie stron o kolejny czas poprosiła Bożena Karkut, ale w tym momencie francuski zespół wygrywał już 28:12. Lubinianki w tym meczu zabrały kolejne doświadczenie na arenie międzynarodowej, a zarazem lekcję od jednej z czołowych europejskich drużyn.

Teraz lubinianki czeka rywalizacja w ORLEN Superlidze Kobiet. Już w środę KGHM MKS Zagłębie Lubin w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie podejmować będzie Galiczankę Lwów. Początek meczu o godzinie 18:00.

Metz Handball – KGHM MKS Zagłębie Lubin 42:26 (22:10)

Metz: Valentini 9, Hansen 2, Golvet 3, Jorgensen 7, Brkic 1, Vinter 2, Mlamali 1, Jacques 3, Bouktit 6, Granier 2, Chambertin 5, Le Blevec 1.

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Promis 2, Pankowska 4, Przywara 6, Górna 1, Zych, Drabik 1, Szarkova 2, Michalak 6, Bujnochova, Kochaniak-Sala 4, Matieli, Jureńczyk, Milojević.