Sekcja Biegowa z kolejnymi sukcesami

198

Ze świetnym skutkiem młodzi zawodnicy Sekcji Biegowej MLKS Sokół Lubin – Igor Gałuszka i Mateusz Urban reprezentowali Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki na Mistrzostwach Polski U14 – Lekkoatletyka dla Każdego czyli Nestle Cup w Lesznie.

Igor Gałuszka w swojej koronnej konkurencji czyli biegu na 1000m zdobył brązowy medal. Co ciekawe podium zawodów było dokładnie takie same jak w weekend, w Łodzi na Czwartki Lekkoatletyczne czyli złoty medal zdobył Adam Kłopotek z Zawisza Bydgoszcz, srebrny Stasiu Szymczak z AZS Poznań.

Mateusz Urban za to pojawił się na starcie aż dwukrotnie i dwa razy zajął 10 miejsce: indywidualnie na 300m i w sztafecie mikst 8x200m.

Był to ostatni start zawodników Sekcji Biegowej w sezonie wiosenno-letnim, który jak podsumowuje trener Marek Dłubała był dla jego wszystkich podopiecznych bardzo udany i zakończył się wieloma życiówkami oraz medalami na imprezach ogólnopolskich.

Jednocześnie Sekcja Biegowa zaprasza młodzież od 10 do 15 tego roku życia na cykl wakacyjnych treningów, które odbywać się będą we wtorki i czwartki na stadionie RCS.

Szczegóły na Facebooku Sekcji Biegowej oraz pod nr telefonu 661990317. Pierwszy trening zaplanowany jest na 29 czerwca, godzina 16:00 do 17:30.