Mistrzynie się nie zatrzymują!

740

Mistrzynie Polski nie dały cienia szansy na zwycięstwo Galiczance Lwów. Przez cały czas kontrolowały mecz, spokojnie narzucając swoje tempo i warunki gry. Bez większych przeszkód wygrały 33:24.

W 24. serii PGNiG Superligi Kobiet Mistrzynie Ukrainy podejmowały w Markach obecne Mistrzynie Polski MKS Zagłębie Lubin. MKS w tym sezonie nie zanotował ani jednej porażki. Galiczanka zapowiadała walkę. Ukraiński zespół nie chciał oddać skóry łatwo, choć we wszystkich wcześniejszych starciach musiał uznać wyższość dzisiejszych przeciwniczek. Chęci i woli walki nie wystarczyło, aby pokonać Zagłębie.

Dorobek bramkowyotworzyła Mariana Markevych, kończąc akcję przeprowadzoną przez swój zespół. Szybko na 2:0 podwyższyła Diana Dmytryshyn. Odpowiedź przyszła w trzeciej minucie za sprawą Darii Michalak. Do dziewiątej minuty drużyny walczyły bramka za bramkę, a po tym czasie Lubin zaczął wyraźnie odskakiwać przeciwniczkom. Był poza zasięgiem. Znakomicie ustawiona obrona, szybkie ataki Darii Michalak i mistrzynie Polski schodziły na pierwszą połowę przy stanie 12:18.

Po zmianie stron od celnego rzutu rozpoczęły Lwowianki. Mimo dobrego otwarcia, gospodynie często miały przestoje w zdobytych bramkach. Natomiast Miedziowe ani na moment nie zwalniały tempa, w pełni kontrolując wydarzenia na boisku. Strzegąca bramki Lubina Barbara Zima znakomicie wypełniała swoją rolę. Do tego długimi podaniami uruchamiała Darię Michalak, która z kolei nie miała problemu z pokonaniem Victorii Saltaniuk. Do tego widać było skupienie i determinację przyjezdnych, aby stale podwyższać wynik. Wynik meczu na 24:33 ustaliła Mariana Markevych.

MVP: Daria Michalak (MKS Zagłębie Lubin)

W drużynie Galiczanki nagrodzona została Victoria Saltaniuk.

Galiczanka Lwów – MKS Zagłębie Lubin 24:33 (12:18)

Galiczanka: Viktoriia Saltaniuk, Anna Stadnyk, Maria Poliak – Olesia  4, Sofija Holinska, Anastasiia Tkach 2, Mariana Makarevych 3, Iryna Prokopiak 1, Ludmyla Martyniuk 2, Vładysława Slobodian, MaKonvalova 3, Keteryna Kozak 1, Anastasiya Melekestseva, Diana Dmytryshyn 8.

Zagłębie: Monika Maliczkiewicz, Barbara Zima – Aneta Łabuda 2, Natalia Pankowska, Wiktoria Kocińska, Kinga Grzyb 1, Adrianna Górna 2, Joanna Drabik 1, Emilia Galińska 3, Daria Michalak 9, Karin Bujnochova 2, Karolina Kochaniak-Sala 9, Patrycja Machado Matieli 4, Jovana Milojević.