Pierwszy taki start po długiej przerwie

151

Klub Karate Tradycyjnego Polkowice-Lubin wrócił z Międzynarodowego Pucharu Województwa Śląskiego – Silesia Cup. Turniej w Bytomiu, to dla 13-osobowej drużyny pierwszy start po długiej przerwie związanej z lockdownem.

W rywalizacji wystartowało blisko 500 zawodników z 4 krajów. Ciężko przepracowane ostatnie tygodnie, pozwoliły aż 9 razy stanąć karatekom Polkowice-Lubin na podium. Podwójnym mistrzem został Hubert Polniak, który nie dał szans swoim rywalom, zarówno w kata jak i w kumite.

Po złoto sięgnęła także Natasza Skwarska i Mikołaj Bukraba. Oboje w kata. Srebrny medal wywalczyły w swoich kategoriach: Milena Polińska i Zofia Kania (dla niej był to pierwszy start w karierze).

Brązowy medal w kata wywalczyła Hanna Kearney oraz Natan Lewandowski, a w kumite Oliwier Nalepa. – Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom dobrych startów. Kinga, Emilka, Hania, Igor i Kuba, walczyliście dzielnie! Dziękujemy rodzicom naszych karateków za pomoc i zaangażowanie wyjazd – podkreśla mistrzowie z klubu Karate Tradycyjnego Polkowice-Lubin.