Juniorki UKPS podejmowały wrocławianki

115

Juniorki młodsze UKPS Lubin, które w większej części karowo złożone były z młodziczek, rozpoczęły drugą rundę w sezonie 2020/2021. To miał być mecz walki o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie po trapiących zespół problemach zdrowotnych.

Początek pierwszego seta zapowiadał się, że tak będzie, ale niestety dalej zespół grał falami i nie potrafił utrzymać wypracowanej kilkupunktowej przewagi. W 3 partii podopieczne Przemysława Cedro złapały dobry rytm gry i zdecydowanie wygrały tą odsłonę. Niestety w 4 secie już na początku o zmianę poprosiła jedna z podstawowych przyjmujących, a w kolejnych akcjach problemy się nawarstwiały. Po kilku zmianach drużyna rozpoczęła pogoń, ale zabrakło rezerwy, punktów i przy ósmym podejściu AWF obronił piłkę meczową wygrywając do 21.

– Problemem są słabe końcówki setów w naszym wykonaniu. Mamy również nad czym pracować w defensywie. To był pierwszy tydzień, gdzie zespół od października był w komplecie i mógł solidnie popracować mimo lekkiego urazu jednej z przyjmujących. – komentuje Przemysław Cedro, szkoleniowiec UKSP Lubin.

UKPS Lubin – Akademia Siatkówki AZS-AWF SMS II Wrocław 1:3 (20:25, 17:25, 25:15, 21:25)

Dziś, młodziczki UKPS Lubin podejmą o godz. 11.00 UKS WIEŻE RADKÓW. Mecz odbędzie się na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 12 w Lubinie.