344 porcji narkotyków w mieszkaniu 21-latka

2777

Aż 344 porcje handlowe narkotyków znaleźli lubińscy policjanci w mieszkaniu 21-letniego mieszkańca gminy Rudna. Mężczyzna usłyszał również prowadzenia samochodu pod wpływem środków odurzających. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Rudnej zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy. Na miejscu zastali m.in. 21-latka, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Nie pomylili się…

– W trakcie przeszukania mieszkania mundurowi znaleźli i zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany, z której młody mężczyzna mógł uzyskać 168 porcji handlowych, a także substancje psychotropowe w postaci metamfetaminy w ilości 176 porcji handlowych tego narkotyku – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

To jednak nie wszystkie przewinienia 21-latka. Jest on również podejrzany o kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających. Pomimo młodego wieku, w przeszłości był już karany za posiadanie narkotyków. Czynności w tej sprawie prowadzili śledczy z lubińskiej komendy. 

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał dwa zarzuty. – Będzie odpowiadał za  posiadanie znacznej ilości środków zabronionych oraz kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali podejrzanemu prawo jazdy. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.  Przypominamy, że za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka lubińskiej policji.