Z Warszawy na tarczy

250

W ramach siódmej kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. Dla „Miedziowych” trafił Filip Starzyński, natomiast dla „Wojskowych” dwukrotnie Tomas Pekhart.

Już w 3. minucie spotkania do bramki trafił Filip Starzyński, jednak znajdował się na pozycji spalonej i sędzia nie uznał gola. W 14 minucie świetna akcja „Miedziowych” zakończona strzałem Dejana Drażicia obroniona przez Artura Boruca. W 30 minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Tomas Pekhart precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego. W 38 minucie Dejan Drażić był faulowany przez Bartosza Slisza w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Filip Starzyński doprowadzając do remisu.

W 49. minucie świetna szansa Zagłębia na objęcie prowadzenia jednak Balić przestrzela z pięciu metrów obok bramki. Chwilę później do siatki po drugiej stronie boiska trafił ponownie Pekhart. Druga połowa to prowadzenie gry przez Legię.

Kolejne spotkanie Zagłębie Lubin rozegra na własnym stadionie z Lechią Gdańsk. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.