Korona lepsza od Zagłębia

420

W ramach 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin przegrało z Koroną Kielce 0:1 na wyjeździe. Bramkę na wagę zwycięstwa dla gospodarzy zdobył Michał Papadopulos.

W 6 minucie świetnie z dystansu uderzył Gardawski, Dominik Hładun z trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 20 minucie Koronę na prowadzenie wyprowadził były napastnik „Miedziowych” – Michał Papadopulos. Chwilę później próbowało odpowiedzieć Zagłębie, ale centrę Alana Czerwińskiego wyłapał bramkarz gospodarzy. W 35 minucie po rzucie wolnym głową uderzał Slisz, jednak obrońca Kielczan zablokował strzał. W pierwszej połowie Korona zdecydowanie kontrolowała wydarzenia boiskowe.

Piłkarze „Miedziowych” na drugą połowę wyszli dużo bardziej zmotywowani, jednak to Korona miała pierwsza sytuację do zdobycia gola i w 50 minucie z najbliższej odległości prosto w Hładuna uderzył Djuranović. W 81 minucie Filip Starzyński z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Marka Kozioła, jednak górą był golkiper gości.

Kolejne spotkanie w ramach 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin rozegra 10 listopada o godz. 12.30 z Rakowem Częstochowa.