3:0 na wyjeździe!

15

W 14. kolejce I ligi siatkarskiej, MKS Cuprum Mundo Lubin grało na wyjeździe ze Ślepskiem Suwałki. Ten mecz miał być odpowiedzią na to, czy miedziowi rzeczywiście wzięli się w garść i będą mieli szansę na pozostanie w lidze. Wynik spotkania mówi sam za siebie.

3:0 wygrali ze Ślepskiem podopieczni Pawła Szabelskiego. W pierwszym secie lubinianie po punktach zdobytych przez Roberta Szczerbaniuka i Krzysztofa Antosika wygrywali 3:2. Po serwie w siatkę zawodnika gospodarzy, miedziowi prowadzili 4:2, a ich przewaga stale się powiększała. Przy stanie 11:7 dla Mundo, już nikt nie miał wątpliwości, że pierwszy set będzie należał do przyjezdnych. Lubinianie wygrali go 25:17.

W drugiej partii sporą robotę wykonali Janusz Górski i Jakub Radomski. To właśnie ci zawodnicy najbardziej uprzykrzali życie lubinianom. Set był bardzo wyrównany i praktycznie do samego końca ciężko było wyłonić faworyta. Gospodarze zatrzymali się przy stanie 23:23. Kolejne dwa punkty należały do Lubina. Rozgrywkę zakończył Bartosz Węgrzyn.

I przyszedł trzeci set. Do tej pory właśnie w tej partii miedziowym szło zawsze pod górkę i z wyniku 2:0, robiło się 2:1. Miedziowi radzili sobie bardzo dobrze. Szala zwycięstwa przechylała się raz na stronę gospodarzy, a po chwili Mundo odskakiwało dwoma punktami. Środkowy bloku Ślepksa, Łukasz Rudzewicz zdobył ostatni punkt dla swoich przy stanie 22:22. Kolejne należały już do miedziowych, którzy wygrali cały set 25:22.

Wyjściowe szóstki: Ślepsk:Rudzewicz, Skrzypkowski, Radomski, Stępień, Jurkojć, Górski – Dembiec (libero);
Cuprum: Antosik, Szczerbaniuk, Węgrzyn, Romać, Żuk, Piórkowski – Tylicki (libero)