![]()
Po niezwykle emocjonującym spotkaniu derbowym, AZS Wrocław uległ miedziowym piłkarkom nożnym, 2:3 (1:2). Dzięki zwycięstwu Zagłębie ma tyle samo punktów co lider – Medyk Konik. Za tydzień drużyna Andrzeja Turkowskiego na własnym obiekcie podejmować będzie GOSiR Paiseczko.
Dominika Dereń, grająca w ekipie Wrocławia na pozycji pomocnika otworzyła wynik derbowej potyczki w 4. minucie. Miedziowe pierwszą bramkę zdobyły w 17. minucie spotkania. Autorką była Agnieszka Szymkowiak. Spotkanie należało do bardzo wyrównanych. Obie ekipy stwarzały sporo akcji, a kibice mogli liczyć na ciekawa walkę w środku pola. W 25. minucie, miedziowe wyszły na prowadzenie za sprawą Sabiny Ratajczak. W tej części spotkania wynik nie uległ już zmianie. Kilkanaście minut po wznowieniu gry, Dominika Grabowska doprowadziła do stanu remisowego po 2. Kiedy wydawało się, że zespoły podzielą się punktami, w 84. minucie bramkę na wagę 3 punktów zdobyła Patrycja Pożerska z Zagłębia.
AZS: Bocian – Wróblewska (89’ Cichosz), Gres, Ostrowska, Gradecka, Dereń, Janicka, Grabowska, Zalwowska, Turkiewicz (77’ Koziarska), Maciukiewicz.
Zagłębie: Dąbek – Płonowska, Salwa, Fischerova, Grad – Ratajczak (88’ Sołtys), Pożerska, Balog (90’ Kaźmierska), Szymkowiak – Tarczyńska , Zdunek.




