25-lecie Zbrodni Lubińskiej

Szanowni Państwo,

za nami szczególne wydarzenie, jakim były obchody 25-lecia Zbrodni Lubińskiej. Do tych uroczystości przygotowywaliśmy się prawie rok i celem naszym, który osiągnęliśmy, było zaistnienie w świadomości Polaków i właściwa ocena tego co wydarzyło się w Lubinie w sierpniu 25 lat temu. Nasze miasto jeszcze nigdy nie odwiedziło tylu znanych i dostojnych gości jak: Prezydent RP Lech Kaczyński, Prezes Rady Ministrów Jarosław Kaczyński, Kardynał Józef Glemp, metropolita wrocławski kardynał Henryk Gulbinowicz, Biskup Legnicki Stefan Cichy oraz wielu innych znamienitych gości. Relacje telewizyjne przeprowadziły wszystkie ogólnopolskie stacje telewizyjne, a główne wydanie wiadomości TVP1 realizowane było ze Wzgórza Zamkowego. Lubin zaistniał w świadomości Polaków, jako miejsce wielkiej tragedii, miejsce pomijane w historii, miejsce o szczególnym znaczeniu w procesie walki narodu o wolność.
Warto dodać, że Lubin pokazał, iż potrafi zorganizować tak wielkie uroczystości i radzi sobie z nimi doskonale. Szczególnie można tu podkreślić rolę mieszkańców, którzy ze zrozumieniem i wielkim zaangażowaniem brali udział we wszystkich pozycjach programu i dla których pamięć o tamtych dniach jest wciąż żywa.

Serdecznie wszystkim dziękuję

Prezydent Lubina
Robert Raczyński

 

Reportaż  "Lubin pamięta"

 

O nas w internecie:

Reportaż w TVN 24

Interia.pl

Wikinews

Lubin.pl o Zbrodni Lubińskiej:

/aktualnosci,159.html

/aktualnosci,164.html

/aktualnosci,176.html

/aktualnosci,178.html

/aktualnosci,188.html

/aktualnosci,194.html

/aktualnosci,195.html

/aktualnosci,197.html

Wspominali o nas także:

w TVP, na stronach PREZYDENTA RP oraz IPN, w RZECZPOSPOLITEJ, na portalach: GAZETA.PL, ONET.PL, MIASTOWROCLAW.PL, oraz w RADIU WROCŁAW.