15-metrowa choinka stanęła w rynku

2981

Na lubińskim rynku właśnie stanęła 15-metrowa choinka. W najbliższych dniach zostanie przystrojona lampkami, bombkami oraz śnieżynkami i będzie cieszyć oczy mieszkańców do końca stycznia.

Drzewo przyjechało do miasta z Nadleśnictwa Lubin, a dokładnie z Żelaznego Mostu. Przetransportowano je ciężarówką. Przy pomocy ramienia dźwigu ustawiono ją na specjalnie do tego przygotowanym miejscu.

Podobnie jak w ubiegłym roku, choinka ma około 15 metrów wysokości. Urząd do ustrojenia drzewa przygotował ponad 100 ozdób i kilkadziesiąt opakowań światełek – ubiegłoroczne oraz nowe, kupione w tym roku śnieżynki. Na czubku umieszczona zaś zostanie gwiazda. Żeby ubrać choinkę, potrzebny będzie podnośnik.

Strojenie choinki ma potrwać trzy dni. A już 5 grudnia o godzinie 17 rozświetli się ona po raz pierwszy. Na ten dzień zaplanowano bowiem oficjalne odpalenie świątecznej iluminacji na rynku, w tym również oświetlenia choinki. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na plakacie poniżej.

Już w ubiegłym tygodniu pod ratuszem pojawiły się przestrzenne bożonarodzeniowe świecące ozdoby, jak balon, bombka, Ciastek czy lokomotywa z wagonikami. Wkrótce dołączy do nich samochodzik, łuk za pomnikiem Michała Archanioła, ramka z napisem „Dumni z Lubina” oraz ozdoby na latarnie w formie parasoli z efektem opadających kropli.

Koszt wynajęcia, montażu, serwisu i demontażu wszystkich świątecznych iluminacji to około 115 tys. zł.