14 medali w kieszeni MKS Cuprum Lubin

33

Przez trzy dni łyżwiarze z całej Polski walczyli w Zakopanem o laury Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKS Cuprum Lubin, których łupem padło 12 medali indywidualnie i 2 medale w biegach drużynowych. W klasyfikacji generalnej nasi reprezentanci zajęli pozycję wicelidera mistrzostw Polski.

W kategorii juniorów młodszych Angelika Wójcik została mistrzynią Polski zwyciężając na wszystkich dystansach i w wieloboju (5 złotych medali). Kaja Ziomek zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski (5 srebrnych medali). Patrycja Kmiecik zdobyła brązowy medal na 3000 m i czwarte miejsce w wieloboju. Drużyna składająca się z w/w zawodniczek została również mistrzyniami Polski w biegu drużynowym. Brązowy medal w biegu drużynowym zdobyli również chłopcy w składzie: Adrian Wójcik, Adrian Kaleta i Radosław Jakubski.

W kategorii juniorów Patrycja Zachariasz zdobyła srebrny medal na 500 m, była czwarta na 1000 m oraz piąta na 1500 m i w wieloboju. Natomiast Agata Ziemiańska uplasowała się na czwartym miejscu w wieloboju (IV na 1500 m i 3000 m oraz V na 500 i 1000 metrów). Angelika Wójcik i Kaja Ziomek zakwalifikowały się do reprezentacji Polski na nieoficjalne Mistrzostwa Europy Dzieci, które odbędą się w Holandii (Heerenveen) 07-08.03.2014.