Zwycięstwo koszykarzy we własnej sali

59

SMK Lubin podejmowało na parkiecie przy ul. KEN, ekipę ZZKK Orzeł Ziębice. Lubińskie „Lwy” pokonały swoich rywali 80:73.

Spotkanie rozpoczęło się od kilku dobrych akcji zespołu z Ziębic. Łukasz Markowicz odpowiedział celnym rzutem za 3 pkt. Podczas rozgrywki żadna z drużyn nie mogła zbudować wyraźnej przewagi. Do przerwy ZZKK Orzeł górował nad SMK Lubin siedmioma punktami. Nasza ekipa źle rozpoczęła 3 kwartę, przez co musieliśmy odrabiać 13 punktów. Ciężar gry na swoje barki kolejny raz przyjął Jakub Słaby, który zdobył dla drużyny 35 punktów. Losy spotkania zaczęły przechylać się na nasza korzyść. W ostatniej odsłonie meczu wyszliśmy na prowadzenie i utrzymaliśmy je aż do końca. To drugie zwycięstwo z rzędu i wydaje się, że wreszcie SMK wskoczyło na właściwe tory.

24.kolejka 3 Ligi Koszykówki Mężczyzn, sala gimnastyczna RCS przy ul. KEN 17B
SMK Lubin – ZZKK Orzeł Ziębice 80:73 (1 kwarta: 20:16, 2 kwarta: 16:26, 3 kwarta: 20:18, 4 kwarta: 24:13)

SMK Lubin: Jakub Słaby (35), Paweł Macowicz (13), Łukasz Markowicz (13), Piotr Zadrożny (8), Mikołaj Wawrzyńczyk (6), Damian Dwornik (3), Łukasz Skibiński (2), Robert Stelmach.