Z nowojorskiej sceny do Lubina

To będzie niezwykły koncert. Dorota Piotrowska jest perkusistką i pochodzi z Lubina, ale od 10 lat mieszka w Nowym Jorku, gdzie znana jest na scenie jazzowej. W październiku wystąpi zaś w lubińskiej Muzie. Będzie to jej trzeci koncert w tym miejscu.

Fot. materiały organizatora

W Lubinie Dorota nie wystąpi sama. Na scenie będą jej towarzyszyć: Daria Chernakova (Rosja) – kontrabas, Sam Newsome (USA) – saksofon sopranowy i Jakub Płużek (Polska) –fortepian.

Zespół Doroty jest mieszanką muzyków łącząca neo-bop i wpływy muzyki latynoskiej z odniesieniem do tańca i literatury. Od przyjazdu do USA wystąpiła w Carnegie Hall z klasycznym kompozytorem Bobem Chilcottem, w Lincoln Center Avery Fisher Hall z klasycznym kompozytorem Willem Toddem w utworze dyrygowanym przez Elenę Sharkovą oraz ze słynnymi muzykami jazzowymi takimi jak: George Garzone, Jeremy Pelt, Sam Newsome, Stacy Dillard, Mike Rodriguez, Lafayette Harris, Benito Gonzales, Anthony Wonsey, Eric Wyatt, Greg Lewis, Carlo De Rosa i Curtis Brothers.

Dorotę Piotrowską lubinianie usłyszą 5 października o godzinie 19 w Klubie pod Muzami. Bilety na koncert kosztują 40 zł. Można je kupić w kasie Muzy.

Szczegóły na www.ckmuza.eu.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz