Wiosenny, sportowy weekend

Zbliża się wiosna – temperatura za oknem coraz wyższa, wzrastać więc będą emocje sportowców i kibiców. Gmina Lubin organizuje sportowy weekend – ruszają pierwsze rozgrywki piłkarskie, turniej szachowy i turniej tenisa stołowego.

Fot. Pixabay

 

W najbliższy weekend ruszają pierwsze rozgrywki piłkarskie rudny wiosennej niższych lig. Jednocześnie organizowany będzie Otwarty turniej szachowy czterech gmin oraz Strefowy turniej tenisa stołowego.

Gmina Lubin, obok Przemkowa, Polkowic i Chocianowa jest współorganizatorem Otwartego szachowego turnieju czterech gmin. Na początku lutego zawodnicy walczyli w Przemkowie. W najbliższą sobotę wszystkich chętnych szachistów zapraszamy do Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie przy ul. Szpakowej, gdzie odbędzie się turniej. Zmagania szachistów rozpoczną się o godz. 10.00. Kolejne rozgrywki będą w Polkowicach i Chocianowie. Wielki finał zaplanowano na czerwiec w Przemkowskim Ośrodku Kultury. W finale mają prawo startu osoby, które uczestniczyły przynajmniej w jednym turnieju eliminacyjnym.

W niedzielę również nie zabraknie sportowych emocji. W sali szkoły Podstawowej w Raszówce odbędzie się Strefowy turniej tenisa stołowego. Początek o godzinie 10.30. Także w niedzielę Fortuna Obora zainicjuje wiosenną rundę kl. „A”. Pierwszy gwizdek o 11.00. Jej rywalem będzie Sparta Parszowice. O godzinie 15.00 w rozgrywkach kl. „O” Iskra Księginice podejmie Płomień Radwanice.

Źródło: http://www.ug.lubin.pl/SR

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz