Wielkie emocje w Lubinie! Zagłębie bez pucharów

324

W meczu przedostatniej kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin przegrało na własnym stadionie z Cracovią 1:2, remisując do przerwy bezbramkowo. Ten wynik oznacza, że Miedziowi w przyszłym sezonie nie zagrają w europejskich pucharach. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Filip Starzyński, który wykorzystał rzut karny. Bohaterem Cracovii został zdobywca dwóch goli Javi Hernandez.

Remis w tym meczu nie zadowalał nikogo, chociaż przez większość spotkania to właśnie remis widniał na tablicy wyników. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się goście i to oni byli bliżej zdobycia bramki. Po zmianie stron do głosu doszli lubinianie, którzy częściej zaczęli zagrażać bramce rywali. Wynik wciąż jednak pozostawał bez zmian. I wtedy kibice, zgromadzeni na Stadionie Zagłębie obejrzeli szaloną i emocjonującą końcówkę. Niestety z happy endem dla krakowian.

Kiedy Miedziowi zaczęli dochodzić do głosu bramkę zdobyli zawodnicy Cracovii. W 73. minucie prowadzenie przyjezdnym dał Javi Hernandez, który popisał się pięknym strzałem z dystansu. Przez kwadrans to goście byli bliżej zwycięstwa i europejskich pucharów, ale po faulu w polu karnym na Maresie sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił niezawodny Filip Starzyński. I znów mieliśmy remis, który nie zadowalał nikogo. Drużyny ruszyły do ataku i kiedy wydawało się, że już nic więcej nie wskórają znów na listę strzelców wpisał się Hernendez, który dwie minuty przed końcem doliczonego czasu gry zachował zimną krew w polu karnym gospodarzy i dał swojej drużynie bezcenne trzy punkty.

– Nasza misja, czyli wygrana i szansa na czwarte miejsce niestety się nie powiodła. Przeciwnik czekał na momenty, aby przeprowadzać kontrataki. Mają prawo to robić i uważam, że zasłużenie wygrali – podsumował Ben van Dael – holenderski trener Zagłębia.

– Wiedzieliśmy, że gramy z zespołem, który jest bardzo dobry. Myślę, że wygraliśmy zasłużenie, pomimo błędu, który popełniliśmy i którego efektem był rzut karny dla gospodarzy. Pokazaliśmy charakter, tracąc bramkę w 88 minucie, a strzelając kolejną w 93. Wygraliśmy i mamy jeszcze wszystko w swoich rękach – mówił po meczu Michał Probierz, szkoleniowiec „Pasów”.

Przegrana sprawiła, że KGHM Zagłębie Lubin pomimo dobrego sezonu straciło szanse na grę w europejskich pucharach. W ostatnim meczu sezonu Miedziowi zagrają na wyjeździe z walczącą o mistrzostwo Polski Legią Warszawa.

KGHM Zagłębie Lubin – Cracovia 1:2 (0:0)
0:1 – Hernandez 73′
1:1 – Starzyński (k.) 88′
1:2 – Hernandez 90+3′

Zagłębie: Konrad Forenc – Bartosz Kopacz, Damian Oko, Lubomir Guldan, Sasa Balić – Bartłomiej Pawłowski, Bartosz Slisz (89′ Patryk Szysz), Filip Jagiełło, Damjan Bohar (64′ Alan Czerwiński) – Filip Starzyński – Patryk Tuszyński (70′ Lukas Mares).

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Michał Helik, Niko Datković, Michal Siplak (80′ Diego Ferraresso) – Damian Dąbrowski, Janusz Gol, Milan Dimun – Mateusz Wdowiak Javi Hernandez – Airam Cabrera (80′ Filip Piszczek).

Żółte kartki: Gol, Siplak (Cracovia).