Trzybramkowe zwycięstwo Wisły z Zagłębiem

23

Niestety dla ekipy Mariusza Lewandowskiego, 35 seria spotkań Grupy Mistrzowskiej nie będzie dobrze wspominana. W Krakowie tamtejsza Wisła pokonała Zagłębie 3:0.

Pierwszą ciekawszą akcję zaaplikowali kibicom zebranym na stadionie im. Henryka Reymana, piłkarze Zagłębia. Alan Czerwiński uderzał płasko i bardzo mocno, jednak obok słupka bramki Juliana Cuesty. Po chwili atakowała Wisła. Jesus Imaz z niewielkiej odległości obrócił się z piłką i oddał strzał, jednak obok bramki Dominika Hładuna. Dobry akcent dał też młody Paweł Żyra. Pomocnik miedziowych mógł zaskoczyć golkipera gospodarzy mocnym uderzeniem zza pola karnego. Wisłę uratowała poprzeczka. W 33. minucie meczu miejscowi kibice unieśli ręce w geście radości. Carlos Lopez otworzył wynik meczu. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Miedziowi w drugiej połowie szukali szansy na doprowadzenie do remisu, jednak ta sztuka im się nie udała. Bramkę zdobyli co prawda po stałym fragmencie gry, ale okazało się, że z pozycji spalonego. Wisła w 83. minucie za sprawą Rafała Boguskiego wygrywała 2:0 i ten sam zawodnik postawił kropkę nad i, doprowadzając do stanu 3:0 dla Wisły.

– Graliśmy dobrą piłkę, ale nieskuteczną – komentuje dla stacji Eurosport Mariusz Lewandowski, szkoleniowiec miedziowych.