Trzy punkty wracają z Białegostoku

390

W ramach piątej kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrało 1:0 na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Zwycięską bramkę zdobył Lorenco Simić. Miedziowi po tym zwycięstwie meldują się na trzecim miejscu w tabeli.

Już w siódmej minucie gry sprzed pola karnego uderzał Szysz, ale prosto w bramkarza gospodarzy. Chwilę później świetnie interweniował Steinbors parując na rożny strzał Balicia. W 11 minucie Miedziowych na prowadzenie Lorenco Simić, podobnie jak w meczu z Cracovią z narożnika dośrodkował Filip Starzyński a Chorwat bez problemu głową skierował piłkę do siatki. Cztery minuty później mieliśmy kopię sytuacji bramkowej, ale obrońca Zagłębia tym razem obok bramki. W 30 minucie ze spalonego bramkę zdobył Samuel Mraz. W pierwszej połowie zdecydowanie Miedziowi kontrolowali spotkanie.

Od początku drugiej odsłony spotkania to Jagiellonia ruszyła do ataków. W 60 minucie groźną sytuację wykańczał Imaz, ale piłka przeszła obok słupka. W porównaniu do pierwszej połowy, w drugiej to Jagiellonia kompletnie dyktowała warunki gry, jednak nie stworzyli wiele groźnych okazji. Świetnie spisywała się defensywa Zagłębia.

Zagłębie Lubin kolejne spotkanie rozegra 3. października na własnym stadionie z liderem tabeli – Górnikiem Zabrze. Mecz rozpocznie się o godzinie 20.00