Kulinarne zmagania i koncert Cleo na błoniach

2

Finał programu „Kulinarni Wymiatacze II”, który spółka Lubinpex organizowała wraz z TV Regionalna.pl był głównym punktem dzisiejszego pikniku na błoniach. Gwiazdą wieczoru była znana artystka Cleo.

Na Lubinpex Grill Party pojawiło się sporo lubinian. Smakosze ścigali się w jedzeniu burgerów, inni rywalizowali w grilowaniu, a śmiałkowie stanęli w szranki w amatorskich zawodach strongman. Konkurs dla siłaczy poprowadził Tyberiusz Kowalczyk. Przewidziano różne konkurencje, w tym ciągnięcie samochodu.

Dla najmłodszych rozstawiono wesołe miasteczko i dmuchany plac zabaw, utrzymany w tematyce rycerskiej. Miłośnicy historii mogli przyglądać się grupie rekonstrukcyjnej, która upamiętniała setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostrowska grupa, która odwiedziła Lubin, w swoim wyposażeniu miała m.in. ciężki karabin maszynowy Maxim, czy 100-letni niemiecki motocykl DKW, który do niedawna jeszcze był sprawny.

Najważniejszym punktem pikniku był finał konkursu kulinarnego „Kuchenni Wymiatacze II”. Zmagania kucharzy amatorów na żywo relacjonowała TV Regionalna.pl. Zadaniem finałowym dla uczestników było w ciągu godziny przygotować burgera oraz przepiórkę. Główną nagrodę, czek na 5 tys. zł zagarnęła Irena Dworak.

– Przepiórkę przygotowywałam pierwszy raz w życiu. Zamarynowałam ją w musztardzie, keczupie i majonezie. Przy burgerze też miałam niespodziankę – zapomniałam dać do niego ser – opowiadała zestresowana pani Irena po konkursie. Na co dzień pracuje jako opiekunka, a krzątaninę po kuchni traktuje jako odstresowanie. Po cichu planuje zająć się pieczeniem ciast. – Jestem bardzo zaskoczona, że jury tak wysoko oceniło moje dania. Ale jeszcze bardziej zaskoczony będzie mój mąż, gdy wrócę do domu i pomacham mu przed twarzą wygraną. On nic nie wie, że tu byłam – śmieje się zwyciężczyni.

Na błoniach cały dzień przygrywała muzyka. Wystąpili raper Żebro oraz Tadek „Patriotyczny Raper”. Gwiazdą wieczoru była Cleo, która wystąpiła wraz zespołem – szerszej publiczności znana dzięki utworowi „My Słowianie”.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość