Świetne zawody na lubińskich kortach

1

Obiekt RCS gościł zawodników z całej zachodniej Polski. Okazja była nie byle jaka, bo Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 z serii Audi Kids Cup.

Ze względu na formułę turnieju mogło zakwalifikować się do niego tylko 16 chłopców i 16 dziewcząt najwyżej sklasyfikowanych na listach Polskiego Związku Tenisowego. Listy zgłoszeń wypełniły się bardzo szybko i wielu zawodników niestety nie mogło wystąpić w tych zawodach. – Niedługo jednak będzie jeszcze okazja także nic straconego. Oczywiście nie mogło zabraknąć na starcie naszych zawodników – podkreśla Damian Jeżak, Top Tenis Lubin.

Kolejne świetne zawody zanotowała Martyna Śrutwa, która po wyczerpującym finale zajęła II miejsce uznając wyższość koleżanki z Zielonej Góry. U chłopców reprezentowali nas młodsi gracze, dla których ważne jest zdobywanie doświadczenia meczowego bardzo ważnego w procesie szkoleniowym. Piotr Pączkowski oraz Miłosz Mrozek zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i widać duży progres w grze przeciwko starszym kolegom.

W turnieju dziewcząt zwyciężyła Amelia Drozd (Zielona Góra), II miejsce wywalczyła Martyna Śrutwa  (TOP TENIS Lubin), III miejsce Julia Hoffman (Wałbrzych).

W turnieju chłopców I miejsce zajął Jakub Rozmus (Głogów),  II miejsce Kornel Kolek a III miejsce Jakub Chmiel (Wrocław).

Fot. Archiwum zawodników

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość