Sparingowa porażka z Chrobrym

53

W piątkowy wieczór KGHM Zagłębie Lubin uległo na własnym stadionie Legii Warszawa 2:3. Dziś na jednym z treningowych boisk zaprezentować mogli się zawodnicy, którzy wczoraj nie wystąpili w meczu ligowym bądź zagrali w nim krótko. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego również dziś okazali się słabsi, tym razem przegrywając z Chrobrym Głogów 1:2

W miedziowych barwach od pierwszych minut mogliśmy dziś zobaczyć m.in. Filipa Starzyńskiego, Arkadiusza Woźniaka, Patryka Tuszyńskiego a także młodych zawodników z Akademii Jończego, Boneckiego, Slisza i Żyrę. Swoją szansę pomiędzy słupkami otrzymał także Dominik Hładun. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 24. minuty, gdy rzut karny skutecznie egzekwował Marcel Gąsior. Lubinianie do wyrównania doprowadzili w 70. minucie za sprawą Krzysztofa Janusa, jednak ostatnie słowo należało do Chrobrego. Bramkę na 1:2 zdobył Seweryn Michalski. Martwić może fakt, że w trakcie meczu z powodu kontuzji stawu skokowego boisko opuścić musiał Łukasz Moneta.

KGHM Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów 1:2 (0:1)
Bramki: Krzysztof Janus 70 – Marcel Gąsior 24 (k), Seweryn Michalski 83

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun (46 Martin Polaček) – Aleksandar Todorovski, Dominik Jończy (46 Serafin Szota), Sebastian Bonecki, Rafał Pietrzak – Bartosz Slisz, Paweł Żyra (Konrad Andrzejczak), Filip Starzyński, Kamil Mazek (Krzysztof Janus) – Arkadiusz Woźniak, Patryk Tuszyński (46 Łukasz Moneta; Łukasz Janoszka).

Chrobry Głogów: (I połowa) Sławomir Janicki – Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Michał Michalec, Ariel Wawszczyk, Maciej Kona, Marcel Gąsior, Bartosz Machaj, Łukasz Szczepaniak, Serhij Napołow, Damian Kowalczyk. (II połowa) Anatoli Gospodinow – Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Seweryn Michalski, Karol Danielak, Michał Borecki, Robert Mandrysz, Szymon Nowicki, Konrad Kaczmarek, Jakub Bach, Przemysław Trytko.