Rusza II edycja akcji ekologicznej

W sierpniu rozpocznie się II edycja akcji ekologicznej „O naszą Gminę dbamy i ją razem sprzątamy”. Wszystkie sołectwa z terenu gminy Lubin znów będą mogły przyczynić się do czystego i przyjaznego otoczenia, a przy okazji wziąć udział w konkursie ekologicznym. Organizatorem projektu jest gmina Lubin.

Fot. Pixabay

Projekt będzie trwał od 21 sierpnia do 31 października. Celem akcji jest uprzątnięcie odpadów zgromadzonych na terenach stanowiących własność gminy np. z terenów rowów, dróg gminnych, placów zabaw, miejsc spotkań sołeckich itp. miejsc, wzmocnienie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego wśród mieszkańców gminy, a także kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy gminy, a także organizacje takie jak szkoły, nadleśnictwa, Agencja Nieruchomości Rolnych itp. Udział w akcji jest dobrowolny.

Poza satysfakcją z udziału w akcji, każda ekipa będzie mogła wziąć udział w konkursie ekologicznym, w którym do wygrania są atrakcyjne i cenne nagrody.

Organizator zapewnia uczestnikom worki na odpady, rękawice ochronne, a także odbiór zebranych odpadów oraz materiały aktywujące mieszkańców (ekogadżety).

Podsumowanie akcji odbędzie się po jej zakończeniu, w terminie ustalonym przez organizatora.

Źródło: ug.lubin.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz