Pewna wygrana z Koszalinem

16

W pierwszym meczu na własnym parkiecie piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin pokonały Energę AZS Koszalin 26:21. Miedziowe prowadziły niemal przez całe spotkanie i pewnie zainkasowały dwa punkty.

20170120-PA5_5737

Pierwsza akcja miedziowych zakończyła się trafieniem Kingi Grzyb. W odpowiedzi akademiczki rzuciły na bramkę Zagłębia, ale na posterunku była Monika Maliczkiewicz. Na 2:0 podwyższyła Juliana Malta. Pierwszą bramkę dla AZS-u zdobyła z karnego Romana Roszak. Drugi raz ta sztuka zawodniczce z Koszalina się nie udała, gdyż jej rzut obroniła Monika Wąż. W piątej minucie lubińskim kibicom przypomniała się Paulina Tracz, zdobywając drugą bramkę dla ekipy z Koszalina. Przyjezdne miały problemy ze sforsowaniem dobrze funkcjonującej lubińskiej defensywy, lubinianki wyprowadzały skuteczne kontry, w efekcie czego po niespełna jedenastu minutach było 6:3 dla Metraco Zagłębia. Trener akademiczek poprosiła o czas, ale jej drużyna grała w podwójnym osłabieniu. Przyjezdne przetrwały ten moment, po czym dorzuciły dwie bramki. Lubinianki szybko odskoczyły znów na trzy bramki, niestety  w 17. minucie kontuzji doznała Małgorzata Trawczyńska, która musiała opuścić parkiet. Lubinianki w pewnym prowadziły różnicą pięciu bramek, ale w kilka minut AZS zmniejszył straty do jednego trafienia. Do przerwy było 12:11 dla Metraco Zagłębia Lubin.

Chwilę po przerwie wyrównującą bramkę dla akademiczek zdobyła Katarzyna Stasiak, jednak dwa kolejne trafienia były autorstwa lubinianek, a konkretnie Małgorzaty Mączki i Żany Marić. Po upływie sześciu minut drugiej połowy na tablicy wyników było 17:13. W tym momencie o czas dla swojej drużyny poprosiła Anita Unijat. Nie przyniosło to zamierzonych efektów, gdyż w dalszym ciągu utrzymywała się przewaga Zagłębia, kwadrans przed końcem meczu wynosiła ona pięć bramek. D końcowej syreny lubinianki nie pozwoliły rywalkom na wiele, kolejne piłki odbijała Monika Wąż, a kontry skutecznie kończyła Mariola Wiertelak. Pięć minut przed końcem było 25:18 i stało się jasne, że dwa punkty pozostaną w Lubinie. Końcowy wynik brzmiał i miedziowe mogły cieszyć się z wygranej.

Metraco Zagłębie Lubin – Energa AZS Koszalin 26:21 (12:11)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż –  Grzyb 4, Załęczna 2, Semeniuk , Mączka 3, Buklarewicz 1, Milojević 2, Ważna , Wiertelak 4, Marić 3, Jochymek 1, Belmas , Trawczyńska 1, Malta 5.

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch – Michałów 1, Roszak 4, Stasiak 6, Budnicka, Tracz 1, Domaros , Kaczanowska, Błaszczyk 3, Nestsiaruk 3, Izak , Sądej 2, Piwowarczyk.

Sędziowie: Andrzej Gratunek, Mariusz Wojnowicz, Delegat ZPRP: Jarosław Szynklarz