Parkrun pobiegnie dla Orkiestry Świątecznej Pomocy

5

W tym roku biegacze Parkrun Polska pobiegną w całym kraju, aby wesprzeć akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 59 lokalizacji od Gdyni po Rzeszów czy Jeleniej Góry po Augustów. W minionym roku wzięło udział ponad 150 tysięcy uczestników.

Wzorem ubiegłego roku również biegacze Lubina wezmą udział w akcji WOŚP. Będzie to kolejny 187 bieg w naszym mieście i ponad 35 tysięcy przebiegniętych do tej pory kilometrów.

W Lubinie parkrun istnieje od czerwca 2015 roku. Sympatycy spotykają się w każdą sobotę o godzinie 9.00 w Parku Wrocławskim. Biegną, truchtają, maszerują dla własnej przyjemności a każdy dobiera sobie tempo według osobistego uznania bez względu jakie ono jest.

Celem parkrun jest zachęcanie osób bez względu na wiek, stopień sprawności czy światopogląd, do regularnego uprawiania aktywności fizycznej, a poprzez to poprawy zdrowia i kondycji fizycznej i psychicznej. Wszyscy są mile widziani.

By wziąć udział w biegu wystarczy się zarejestrować na stronie www.parkrun.pl i wydrukować kartę startową (kod kreskowy z imieniem i nazwiskiem uczestnika).

Po ukończeniu określonej liczby biegów uczestnicy uzyskują prawo do otrzymania bezpłatnej koszulki z napisem informującym o liczbie ukończonych startów: 10 (dotyczy juniorów), 25 (dla wolontariuszy) 50, 100, 250, 500 (dla biegaczy). – Spotkajmy się razem w dniu 12 stycznia, aby swoją obecnością wesprzeć akcję, Pomaganie jest dziecinnie proste. Celem 27 finału WOŚP będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Czyż to nie piękne – puentuje Andrzej Sowa, parkrun Lubin.

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość