Nowy budynek sportowy w Szklarach Górnych

Zakończyła się już budowa zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boisku do piłki nożnej w Szklarach Górnych. To budynek o wysokim standardzie, z którego na co dzień będą korzystać piłkarze Unii Szklary Górne. Inwestycję, która pochłonęła ponad 560 tysięcy złotych, w całości sfinansowano z budżetu gminy Lubin.

Fot. Gmina Lubin

To zupełnie nowy, parterowy budynek, o powierzchni zabudowy 174,64 m2 i powierzchni użytkowej 127,40 m2. Znajdują się w nim dwie szatnie, pokój sędziów, pokój organizatora zaplecza sanitarne i pomieszczenie magazynowe.

Przypomnijmy, że w 2016 roku w Szklarach Górnych wybudowano nowe trawiaste boisko do piłki nożnej wraz z systemem nawadniania i ogrodzeniem. Ta inwestycja kosztowała prawie 600 tysięcy złotych. Teraz wraz z nowym budynkiem, wybudowanym za 563 778 złotych, stanowi nowoczesne centrum sportowe.

– To centrum na miarę drużyny piłkarskiej z IV ligi, czego oczywiście życzymy zawodnikom z Unii Szklary Górne – mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Teren wokół budynku o powierzchni około 360 m2 został utwardzony. W samym budynku wykonano wszystkie niezbędne instalacje wewnętrzne: wod – kan, CO, wentylacyjną oraz elektryczną. Umowa z wykonawcą obejmowała także wykonanie p przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego oraz dostarczenie i montaż wyposażenia przepompowni ścieków wraz ze sterowaniem. Inwestycja trwała 9 miesięcy, dokonano już jej odbioru technicznego.

Źródło: SR/ug.lubin.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz