Muzeum też może być fajne!

0

Chcesz przespacerować się po zakątkach muzeum? Odkryć nieznane tajemnice i poznać trochę historii? Muzeum Historyczne w Lubinie wraz z Ośrodkiem Kultury „Wzgórze Zamkowe”, chcą zachęcić do nauki poprzez zabawę i pokazać, że muzeum nie jest zarezerwowane tylko dla dorosłych. Właśnie rusza cykl wakacyjnych zajęć dla najmłodszych. Start już jutro!

Muzeum Historyczne w Lubinie, razem z Ośrodkiem Kultury „Wzgórze Zamkowe” przygotowało wakacyjną ofertę dla najmłodszych. – Będziemy pokazywać, że muzeum nie jest zarezerwowane tylko dla dużych. Ruszamy więc z warsztatami dla dzieci, o tematyce historyczno-artystycznej. Odbywać się będą 8 i 9 sierpnia oraz 22, 23 i 24 sierpnia – mówi Olga Spiak z Ośrodka Kultury „Wzgórze Zamkowe”.

– W planach jest kilka spotkań z najmłodszymi, podczas każdego spotkania realizowany będzie inny materiał, ale tematyka będzie dotyczyła muzeum. Nie chcę zdradzać szczegółów, żeby nie psuć niespodzianki – zapowiada Spiak.

Oprócz warsztatów, będzie można także zwiedzać muzeum – przyglądać się jego zakamarkom, poznawać ciekawostki i eksponaty. Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku od 7 do 13 lat.

W zależności od pogody, wszystkie zajęcia będą odbywać się w lubińskim rynku lub ratuszu.

Pierwsze spotkanie już jutro. – O godzinie 10.30 zbiórka w infopunkcie. Wstęp jest bezpłatny – zaprasza Olga Spiak.

Kolejna impreza to „Piknik Artystyczny” skierowany do młodzieży i dorosłych, który będzie miał miejsce 16 i 17 sierpnia. W programie organizatorzy zaplanowali warsztaty plastyczne dla najmłodszych, warsztaty rękodzielnicze dla młodzieży i dorosłych oraz plener malarski kierowany do artystów amatorów z terenu Lubina i okolic. Dokładna zapowiedź „Pikniku Artystycznego” wkrótce.

Szczegóły na plakacie.

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość