Lubinianie szykują się na Puchar Polski nordic walking

Jeszcze nie opadły emocje związane ze startem lubińskich nordicowców podczas mistrzostw Polski w sztafecie, a już przed nimi kolejne wyzwanie i solidne przygotowania. Tym razem lubinianie reprezentujący Metraco Polkowice udadzą się do Mielna na pierwszy cykl Pucharu Polski.

Choć pierwszy cykl czeka lubinian dopiero 5 maja to termin zbliża się wielkimi krokami i przygotowania muszą być bardzo intensywne.

– Myślę, że będziemy dużo chodzić po naszych górkach na im. Skwerze Tadeusza Zastawnika. W Mielnie sporą część trasy przechodzimy plaża. W zeszłym roku był oto około siedemset metrów. W tym roku mają podobno to zmniejszyć. Niemniej jednak będziemy szli bardziej w stronę wydm. Trzeba szykować kondycję i mocne nogi. Na górkach lubińskich takie zajęcia dużo nam dają – podkreśla Maria Zawadzka, lubińska zawodniczka Metraco Polkowice.

W Mielnie uczestnicy będą mogli zmierzyć się na dystansie 21,1 km, 10 km, 5 km, natomiast dzieci do lat 8 wezmą udział w Mini Nordic Walking, który również odbędzie się 5 maja na dystansie 400 m. Finał Pucharu Polski odbędzie się 8 września 2018 roku w Hajnówce.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Lubinianie szykują się na Puchar Polski nordic walking"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Cris
Gość
Cris
5 miesięcy 6 dni temu

Na zdjęciu sami schizofrenicy.

Syku
Gość
Syku
5 miesięcy 6 dni temu

To jest sport dla alkoholików !!! Nordic Wódking 😉

Zenon
Gość
Zenon
5 miesięcy 6 dni temu

Chuligani

wpDiscuz