Kolej na Lubin!

4479

To będzie wydarzenie z wielką pompą. – 180-osobowa orkiestra dęta, akrobaci, mażoretki, tancerze, występy na scenie i na torach. Dla mieszkańców zaśpiewają m.in. Sarsa i zwycięzca The Voice of Poland – Marcin Sójka. – Myślę, że lubinianie czekają na kolej, a każdy, kto w ubiegłym roku był na Wielkim Koncercie Wolności w rocznicę Zbrodni Lubińskiej, wie jak widowiskowe są koncerty Mariusza Dziubka, który jest reżyserem przedstawienia – mówi o imprezie, która odbędzie się 8 czerwca w naszym mieście, Urszula Kozon z lubińskiego magistratu.

– Myślę, że lubinianie czekają na tę kolej. Chcemy aby to było wielkie widowisko, a koncert składał się z wielu elementów – zapowiada Urszula Kozon z Urzędu Miejskiego w Lubinie. – Chcielibyśmy wspólnie powitać pociąg 8 czerwca na peronie – dodaje.

Na mieszkańców czeka wiele niespodzianek. – Z okazji powrotu pasażerskich połączeń kolejowych, 8 czerwca w Lubinie wystąpi Sarsa. Do tego 180-osobowa orkiestra dęta, artyści, mażoretki, tancerze, akrobaci, zwycięzca The Voice of Poland – Marcin Sójka – wylicza Mariusz Dziubek, dyrygent i reżyser spektaklu.

Jak opowiada Dziubek, przygotowywał już inscenizacje, gdzie jednym z elementów infrastruktury były tory, ale nigdy na taką skalę. – Tutaj cała uwaga będzie skierowana na pociąg, na tory, to cały motyw naszego koncertu – mówi dyrygent.

Kampania informacyjna dotycząca imprezy wystartuje w poniedziałek. 

– Od poniedziałku, 13 maja zaczniemy dokładnie informować mieszkańców. Impreza przewidziana jest na 8 czerwca. Zmieni się rozkład autobusów, bo część ulic będzie zamknięta. Orkiestry będą grały w kilku częściach miasta, by spotkać się później na peronie – zapowiada Kozon.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość