Jesienią remis, wiosną porażka

53

23 seria spotkań nie była łaskawa dla ekipy Mariusza Lewandowskiego. Po niezbyt emocjonującym spotkaniu przeciwko Wiśle Płock, miedziowi musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 2:0.

Mecz był bardzo ważny zwłaszcza dla jednego z zawodników miedziowych, a był nim lubinianin grający na pozycji golkipera – Dominik Hładun. 23-letni bramkarz wystąpił debiutancko między słupkami Zagłębia w wyjściowej jedenastce. Dla ciekawostki, jego brat Sebastian również niedawno miał debiut, tylko na zawodowym ringu. Pięściarz MKB Energetyki Lubin walczył z Czechem podczas Gali Boksu w Nysie.

Wracając jednak na piłkarską murawę i dyspozycji miedziowych w meczu przeciwko Wiśle Płock, to mieli oni spory problem ze znalezieniem drogi do bramki Thomasa Dähne. W 8. minucie znakomitą szansę zaprzepaścił pomocnik Bartłomiej Pawłowski, który z okolicy jedenastego metra przestrzelił bramkę gospodarzy. Do przerwy żadna z ekip nie potrafiła zdobyć bramki i mieliśmy remis 0:0. Na początku drugiej połowy kibice jeszcze dobrze nie zasiedli na stadionowych krzesełkach, a oglądaliśmy pierwszą bramkę. Niestety dla Zagłębia, gola zdobył Jose Kante i otworzył wynik meczu. Miedziowi w dalszym ciągu mieli niemoc strzelecką, choć golkiper gospodarzy popełniał sporo błędów. W 87. minucie Jose Kante postawił kropkę nad i strzelając do siatki miedziowych po raz drugi. Na Stadionie im. Kazimierza Górskiego, Wisła pokonała Zagłębie 2:0.