Jaga zgarnęła komplet punktów

To nie był dzień piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin. Zmarnowany rzut karny i bramka samobójcza przyczyniły się do wygranej Jagiellonii Białystok 2:0 (1:0). Mecz w Lubinie rozegrany został w ramach czwartej kolejki ekstraklasy. Dla Miedziowych była to druga porażka z rzędu, goście zanotowali trzecie zwycięstwo w sezonie.

Mecz z pewnością mógłby się inaczej potoczyć, gdyby to gospodarze objęli prowadzenie. Lepszej okazji niż rzut karny wymarzyć sobie nie można. Niestety dla Miedziowych Łukasz Janoszka w 17. minucie nie wykorzystał tej doskonałej okazji, co niedługo później się zemściło na Zagłębiu. Niespełna dziesięć minut później było już 0:1. Dominika Hładuna ładnym strzałem pokonał Roman Bezjak. W końcówce pierwszej połowy lubinianie mieli okazję do wyrównania z rzutu wolnego, jednak próba Bartłomieja Pawłowskiego nie była udana.

W drugiej połowie Miedziowi robili wszystko, aby odrobić straty, jednak brakowało szczęścia i dokładności. Gola udało się zdobyć ale niestety samobójczego. Po strzale Patryka Klimali, Sasa Balić wpakował piłkę do własnej bramki. To była 73. minuta i sytuacja, która rozwiała nadzieje Zagłębia na korzystny wynik. Jagiellonia po raz drugi z rzędu zdobyła komplet punktów na stadionie w Lubinie.

– Zawiodła nas skuteczność. Pierwsza połowa była naprawdę fajna w naszym wykonaniu, w drugiej było to już gonienie rywala. Widać było, że Jagiellonia to doświadczony zespół, który dobrze się ustawił i i nie pozwolił nam na zbyt wiele – mówił po meczu Filip Jagiełło, zawodnik KGHM Zagłębia Lubin.

KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
0:1 – Roman Bezjak 25′
0:2 – Sasa Balić (sam.) 73′

Zagłębie: Dominik Hładun – Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Maciej Dąbrowski, Sasa Balić – Jakub Tosik – Łukasz Janoszka (53′ Damian Bohar), Filip Jagiełło, Paweł Żyra (61′ Władysław Sirotow), Bartłomiej Pawłowski – Patryk Tuszyński.

Jagiellonia: Marian Kelemen – Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Bodvar Bodvarsson (46′ Guilherme Sitya) – Taras Romanczuk, Bartosz Kwiecień, Mateusz Machaj (78′ Rafał Grzyb) – Karol Świderski (71′ Patryk Klimala), Cillian Sheridan, Roman Bezjak.

Żółte kartki: Wójcicki, Świderski, Sirotow (Jagiellonia).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 7086.