Gortat w Lubinie

1

Chcesz stanąć na boisku ramię w ramię z Marcinem Gortatem i pokozłować z nim piłkę? Jedyny Polak grający w NBA organizuje w Lubinie camp dla dzieci i młodzieży. Wciąż się można zapisać. Dla małych mieszkańców naszego miasta, my również mieliśmy bilety.

Fot. Wojciech Figurski/Fundacja Marcin Gortat MG13

Chociaż to już 11. edycja campów Marcina Gortata, organizatorzy nie ukrywają, że zainteresowanie imprezą wciąż jest ogromne. – Najbardziej cieszymy się, że formuła campów się nie wyczerpała – mówi Paweł Stalmach, z Fundacji MG13. Zapisy wystartowały 1 czerwca 2018 r. W ciągu tylko kilku godzin w nocy, dostaliśmy ponad tysiąc zgłoszeń z pięciu miast – opowiada.

W czasie tegorocznego campu, sportowiec odwiedzi pięć miast. Rodzinną Łódź, Włocławek, Rumię, Warszawę i Lubin. Do naszego miasta zawita 18 lipca. Impreza skierowana jest do dwóch grup wiekowych: 9-13 lat oraz 14-17 lat. Więcej o sportowym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Zapisy trwają do 14 czerwca, do północy. Formularz do wypełnienia można znaleźć na stronie fundacji.

Dzieci, które chcą wziąć udział w imprezie, zostaną wyłonione w konkursie, który polega na uargumentowaniu dlaczego chcą wziąć udział w campie. Wyłonione zostaną te osoby, których odpowiedzi Marcin Gortat uzna za najciekawsze. Ilość miejsc jest ograniczona.

– Odpowiedzi zawsze nas zaskakują. Dzieci mają niesamowitą wyobraźnię. Pojawiają się krótkie odpowiedzi takie jak: „…bo kocham Marcina Gortata”, ale i zdarzają się długie wypracowania, dokładnie przemyślane i pełne fantazji – opowiada Stalmach z Fundacji.

My także mamy bilety dla młodych lubinian. Razem z RCS organizujemy konkurs, w którym do rozdania mamy 20 biletów na trening ze sportowcem. 15 biletów na MG Camp, który skierowany jest do młodszych dzieci w wieku od 9 do 13 lat, oraz pięć biletów na Jr. NBA Clinic, dla młodzieży w wieku 14-17 lat, która już gra w koszykówkę.

Bilety powędrują do 20 osób, które jako pierwsze wyślą nam wiadomość na e-maila: konkursy.lubin@tvl.pl.
W e-mailu należy podać: imię, nazwisko, datę urodzenia, kontakt do rodziców oraz odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego chcę wziąć udział w wydarzeniu z Marcinem Gortatem”. Konkurs kończy się we wtorek, 12 czerwca, o godzinie 13.00.

– Camp dla młodszych dzieci będzie trwał od 11.00 do 14.00. NBA Clinic dla młodzieży przewidziany jest od 15.00 do 17.00. Każdy uczestnik campu otrzyma pamiątkową koszulkę, sportowe gadżety, będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Marcinem Gortatem – wylicza Piotr Midziak, prezes RCS.

Pooglądać sportowca może każdy. Wstęp na trybuny jest bezpłatny. – Zawsze można przyjść obejrzeć całą imprezę sportową. Marcin urządza konkursy dla publiczności, można zgarnąć fajne gadżety, zrobić sobie zdjęcie i po prostu świetnie się bawić – zachęca Paweł Stalmach.

Konkurs rozstrzygnięty. Jakub Faheem, Dominik Durski, Jakub Bielak, Bartosz Gieroń, Krzysztof Osuch, Szymon Adamczak. Serdecznie gratulujemy.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość