Emilia Wawrowska wicemistrzynią makroregionu

We Wrocławiu odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy „Sokoła” Lubin zaliczą tą imprezę do udanych, a najlepiej wspominać ją będzie Emilia Wawrowska, która zdobyła wynikiem 4,92 srebrny medal w skoku w dal.

Fot. Archiwum Sokoła Lubin

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli również, bijąc rekordy życiowe w swoich konkurencjach: Nikola Tarnowska – IV miejsce w biegu na 100 metrów z wynikiem 12,89, Julia Góreczna – IV miejsce w biegu na 80 metrów przez płotki – 13,03, Szymon Data – VI miejsce w skoku w dal – 562, Emilia Wawrowska – VI miejsce w biegu na 100 metrów – 12,93, Bartosz Kędzierski – VII miejsce w biegu na 1000 metrów – 2:53,06.

Lokaty w pierwszej dziesiątce zajmowali również: Sebastian Kłusek (40,13) oraz Kacper Kierski (40,38) w biegu na 300 metrów,   Jakub Rozwód w pchnięciu kulą (9,78), a także Julia Góreczna w biegu na 200 metrów przez płotki (34,43). Dzięki tym rezultatom, Sokoły zajęły wysokie miejsce w kategorii klubowej, w klasyfikacji drużynowej. Ważne doświadczenia startowe, w biegu na 600 metrów, zebrali – Jakub Śnieżko i Patryk Wierzbicki.

Kolejnym startem zawodników „Sokoła” będzie Ogólnopolski Finał Zawodów Wielobojowych programu „Lekkoatletyka dla każdego”, który odbędzie się w dniach 13-14 września w Warszawie. W zawodach tych Lubin reprezentować będzie czwórka medalistów finału wojewódzkiego: Emilia Wawrowska, Nikola Tarnowska, Szymon Data i Karol Garbaczewski.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz