Dwa pasy już gotowe. Droga już otwarta

11

Droga z Lubina do Krzeczyna Wielkiego od piątku, 12 października, od godziny 15 znowu będzie przejezdna. Teraz robotniczy zajmą się budową dwóch kolejnych pasów.

Przebudowa odcinka drogi od al. Generała Broni Stanisława Maczka do węzła drogowego S3 Lubin Zachód rozpoczęła się w lipcu. We wrześniu, po otwarciu 11-kilometrowego odcinka S3 od węzła Lubin Południe do Lubin Północ, inwestor, czyli Starostwo Powiatowe w Lubinie zdecydowało się na zamknięcie drogi, by przyśpieszyć przebudowę.

Już jutro (12 października) od godziny 15 trasa ta ponownie będzie przejezdna. Na razie oddane do użytku zostaną dwa z czterech pasów ruchu. Robotnicy zaś zajmą się dwoma, które są jeszcze do zrobienia. Cała droga ma być gotowa i otwarta dla ruchu samochodowego na przełomie listopada i grudnia.

Przypomnijmy, że fragment trasy z miasta do węzła drogowego S3 Lubin Zachód właściwie jest budowany od nowa. Powstanie czteropasmowa droga, po dwa pasy w obu kierunkach.

– Ta droga to będzie główny zjazd do Lubina z S3. Odcinek ten jest szczególnie ważny dla miasta, również ze względu na dostęp komunikacyjny do powstającej przy tej drodze strefy ekonomicznej – mówi Damian Stawikowski, wicestarosta powiatu lubińskiego. – A remont ten jest możliwy, dzięki współpracy starosty i prezydenta – dodaje.

Na tę przebudowę powiat lubiński otrzymał prawie 4,5 mln zł dofinansowania z województwa. Resztę kosztów inwestycji wspólnie pokryją miasto Lubin i powiat lubiński.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość