„Botoks” Vegi w kinie Muza

Najnowszy film Patryka Vegi można od dzisiaj, 29 września, obejrzeć w lubińskim kinie Muza. Ponadto jeszcze przez tydzień, do 5 października, nadal wyświetlane będą produkcje: „Ptaki śpiewają w Kigali” oraz „Lego Ninjago: Film”.

Fot. Vega Investments, Anna Gostkowska

„Botoks” będzie gościł na ekranach kina Muza do 19 października.

Natomiast w środowym DKF-ie, 4 października będzie można obejrzeć dwie produkcje: „Happy Olo – Pogodną balladę o Olku Dobie” oraz dokument „Więzi”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Botoks”

Szpital ukazany w „Botoksie” to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego.

Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy.

Poukładany świat cenionej chirurg Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski).

Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański) – sanitariusza, który ukrywa przed światem pewien sekret.

 

„Ptaki śpiewają w Kigali”

Wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Polska ornitolog pracująca w Rwandzie ratuje młodą dziewczynę z plemienia Tutsi.

Ostatni wspólny film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego – twórców wielokrotnie nagradzanych obrazów „Papusza” i „Plac Zbawiciela”. Film otrzymał nagrodę FIRST LOOK na MFF w Locarno 2016 dla polskiego filmu w fazie postprodukcji oraz wziął udział w Konkursie Głównym 52. edycji MFF w Karlowych Warach 2017, gdzie Jowita Budnik i Eliane Umuhire otrzymały nagrody za najlepsze role żeńskie.

 

„Lego Ninjago: Film”

Do walki o Ninjago City staną: młody Lloyd, zwany również Zielonym Ninją oraz jego przyjaciele – tajni wojownicy i Master Builderzy LEGO. Grupie przewodzi mistrz kung fu Wu. Bohaterowie muszą pokonać złego lorda Garmadona, Najgorszego Gościa Wszech Czasów i jednocześnie ojca samego Lloyda.

 

„Happy Olo – Pogodna ballada o Olku Dobie”

Ballada filmowa utrzymana w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników – Aleksandrze Dobie. Premiera festiwalowa odbyła się 19 maja 2017 r. na Festiwalu Millenium Docs Against Gravity w Warszawie, gdzie film otrzymał nagrodę czytelników magazynu „Co jest grane”. Uznany również za najbardziej pozytywny film festiwalu. Warstwą muzyczną filmu są utwory zespołu POGODNO, zaś animacje stworzył Krzysztof Ostrowski (ex Cool Kids od Death). Przez swój pozytywny, zabawny, familijny i nieco odrealniony charakter, film jest adresowany do widza w każdym wieku.

 

„Więzi”

Dokument Zofii Kowalewskiej, pokazywany i nagradzany na wielu polskich przeglądach i festiwalach filmowych. Barbara i Zdzisław będą niebawem obchodzić czterdziestą piątą rocznicę ślubu. Byłaby to prawdziwa okazja do świętowania, gdyby nie fakt, że Zdzisław spędził ostatnie osiem lat z inną kobietą.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz