Prezent dla dojrzałego mężczyzny – jak wybrać właściwy?

23

Wybór prezentu nigdy nie jest prosty, jednak o wiele łatwiej przychodzi nam zakup upominku dla kobiety, niż dla mężczyzny. Problem narasta, gdy chcemy coś sprezentować mężczyźnie dojrzałemu, który nie zadowoli się przysłowiowym “byle czym”. Jak właściwie wybrać upominek dla mężczyzny?

Alkohol? Nie!

Wiele osób uważa, że najlepszym prezentem dla mężczyzny w każdym wieku jest alkohol. Młodszym zazwyczaj kupujemy piwo lub różne rodzaje wódki, starszym zaś nieco bardziej wyrafinowane trunki, na przykład whiskey lub dżin. Niemniej jednak okazuje się, że marzeniem mężczyzn wcale nie jest kolejna butelka alkoholu, która zostanie mu sprezentowana na przykład na urodziny czy z okazji jakiejś rocznicy. Owszem, popularnością cieszą się słabo dostępne alkohole bądź takie, które zakupimy będąc w dalekiej podróży. Niemniej jednak butelka powszechnie dostępnego alkoholu nie zrobi na mężczyźnie, szczególnie na dojrzałym mężczyźnie, wrażenia. Co innego elegancki zestaw do whiskey bądź kieliszki do wina – te przydadzą się zawsze, a co więcej mogą one stanowić doskonałą ozdobę mieszkania, gdy zostaną ustawione za witryną. Również karafki na alkohol spotykają się z uznaniem mężczyzn. 

Prezent dla taty czy szefa?

Wybierając prezent dla jakiejkolwiek osoby, zawsze musimy ocenić, jakie dokładnie łączą nas z nią relacje. Inne bowiem upominki wypada kupić tacie, z którym jesteśmy bardzo blisko związani, inny zaś szefowi, który na przykład odchodzi na emeryturę, lecz nigdy w swojej pracy zawodowej nie nawiązywał bliższych relacji z pracownikami. Przykładowo prezent na 60 urodziny dla taty może mieć charakter osobisty, lecz równie dobrze możemy postawić na zestaw do golenia, papierośnicę czy kieliszki do brandy. W przypadku, gdy poszukujemy prezentu dla osoby, z którą nie jesteśmy zbyt blisko, lepiej wybrać coś uniwersalnego – na przykład spinki do mankietów czy etui na karty. Pamiętajmy, aby zawsze na początku ustalić także budżet, jakim będziemy dysponować. Miejmy przy tym na uwadze, że dobrej jakości prezenty wcale nie muszą być drogie ani trudno dostępne – możemy kupić je chociażby w sklepie internetowym.

Zgodnie z upodobaniami

Dojrzały mężczyzna zwykle ma swoje przyzwyczajenia, upodobania, pasje. Jeśli wiemy, co sprawia mu przyjemność i jakich rzeczy chętnie używa na co dzień, warto wykorzystać to w momencie kupowania prezentu. Dojrzali mężczyźni lubią dostawać praktyczne upominki, które będą mogły im służyć w codziennym życiu. Oczywiście, niepalącej osobie nie kupujemy papierośnicy, zaś mężczyźnie, który nie nosi okularów – etui na nie. Zakup prezentu dla osoby, którą dobrze znamy, jest o wiele prostszy – przynajmniej teoretycznie. Jeśli zaś kompletnie nie wiemy, czy dany mężczyzna się interesuje, jakie jest jego hobby czy jaki prezent sprawiłby mu przyjemność, warto wybrać coś, co przydaje się dosłownie każdemu. Może być to na przykład kubek, breloczek czy nawet zestaw do czyszczenia obuwia. Wbrew pozorom mamy naprawdę szeroki wybór rzeczy, które można kupić dojrzałemu mężczyźnie na prezent.