Pierwszy anglojęzyczny żłobek w Lubinie

664

To pierwsze takie miejsce w Lubinie, gdzie maluchy równocześnie będą uczyć się dwóch języków – ojczystego oraz języka angielskiego. Już wkrótce przy ulicy Ścinawskiej 11 A otworzy się Anglojęzyczny Żłobek Magic Baby. Właśnie trwa rekrutacja.

Anglojęzyczny Żłobek Magic Baby, który lada moment otworzy się w Lubinie jest placówką partnerską programu powszechnej dwujęzyczności, w której dzieci są zanurzone w języku angielskim. Oznacza to, że maluchy jednocześnie uczą się dwóch języków – ojczystego oraz angielskiego.

Placówka ma specjalnie opracowany program, który wprowadza dziecko w świat języka angielskiego. Dzieci uczą się poprzez zabawy, gry, piosenki oraz krótkie bajki dostosowane do ich wieku. Kadra pedagogiczna przez cały czas zwraca się do dzieci w dwóch językach, na początek to podstawowe zwroty typu: „chodź do mnie”, „sprzątamy zabawki” ,,smacznego” itp.

Do dzieci dodatkowo będzie przyjeżdżał lektor, który poprowadzi z nimi lekcje języka angielskiego.

Do Anglojęzycznego Żłobka Magic Baby można zapisać dzieci w wieku od pięciu miesięcy do trzech lat. Maluchy będą uczyć się w jednej, maksymalnie 24-osobowej grupie. Są już pierwsi chętni, miejsca powoli znikają, więc warto się pośpieszyć i zapisać swojego malucha, jeśli chcemy, by miał lepszy start w dorosłość. Nie od dziś bowiem wiadomo, że znajomość języków to gwarancja lepszej pracy i równie godnej płacy.

Dlatego też warto wspomnieć, że okres od urodzenia dziecka do około 6-8 roku życia zwany jest okresem szczególnej wrażliwości językowej. W tym czasie dziecko może nabywać drugi i kolejne języki na tych samych zasadach, co język pierwszy.

Co istotne, rodzice mogą zarezerwować miejsce dla swojego dziecka, jeśli chcą, by do żłobka zaczęło uczęszczać na przykład za kilka miesięcy. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasze dziecko będzie miało zapewnione miejsce w żłobku w momencie, kiedy my będziemy musieli wrócić do pracy.

Żuczki Baby Beetels

Godziny otwarcia placówki będą dostosowane do potrzeb rodziców i zostaną z nimi ustalone indywidualnie. Anglojęzyczny Żłobek Magic Baby zapewnia indywidualny kontakt z rodzicem, wiele zajęć dodatkowych dla dzieci z elementami integracji sensorycznej, z muzyką, w planach są koncerty, teatrzyki, wszystko dostosowane do wieku maluchów. Kadra placówki zapewnia też atmosferę szacunku, akceptacji i bezpieczeństwa, a także rodzinną atmosferę, która stwarza idealne warunki do nauki języków oraz stymuluje rozwój dziecka.

Co ważne, za dodatkowe zajęcia nie trzeba będzie ponosić dodatkowych kosztów. Zapisując dziecko do Anglojęzycznego Żłobka Magic Baby możemy też liczyć na dofinansowanie z Urzędu Miasta w Lubinie, spełniając warunki określone w Uchwale Rady Miasta.

Anglojęzyczny Żłobek Magic Baby to nowa placówka opiekuńcza w Lubinie. Firma Magic School znana jest w Zagłębiu Miedziowym już od 11 lat. Obecnie pod szyldem Magic School w Polkowicach funkcjonują, przedszkola, klub dziecięcy oraz szkoła językowa.

W przyszłym tygodniu żłobek w Lubinie organizuje drzwi otwarte. Placówkę będzie można odwiedzić od 10 do 14 stycznia w godzinach od 12.30 do 15.00. Wcześniej trzeba jednak telefonicznie zgłosić swój udział pod numerem telefonu: 693 33 31 33.

– Zapraszamy do nas dzieci wraz z rodzicami. Będzie można poznać nauczyciela, porozmawiać na temat funkcjonowania Naszej placówki, a także wziąć udział w lekcji języka angielskiego – zachęcam Beata Chaczko, prezes firmy Magic School.

Ezoicreport this ad