Medale odlewane i pinsy – prestiżowe wyróżnienia okolicznościowe

20

Dla polityków, funkcjonariuszy służb mundurowych, ale i dla weteranów wojennych, bohaterów narodowych, i wyróżniających się pracowników, czy działaczy społecznych – medale odlewane, i pinsy mogą być wręczane przy różnych okazjach wielu osobom, które zasługują na takie prestiżowe uhonorowanie. Jak wyglądają i kiedy rzeczywiście warto się nimi posłużyć?

Za specjalne zasługi

Z okazji wielkich gali, jubileuszy wydarzeń historycznych czy doraźnie organizowanych uroczystości mogą zostać odznaczeni urzędnicy, politycy, czy funkcjonariusze. Jeśli czymś się wyróżniają, wnoszą wiele do kultury czy sztuki naszego kraju, z pewnością zasługują na to, by ich starania, i aktywność zostały docenione. W takich przypadkach można im wręczyć w trakcie uroczystego wydarzenia wyróżnienia okolicznościowe. 

Za największe osiągnięcia

W praktyce biznesowej często urządzane są różnego rodzaju konkursy i plebiscyty dla pracowników. Zatrudnieni mają okazję wykazać się przy ważnych projektach i otrzymać nagrody rzeczowe. W parze z nimi mogą iść prestiżowe wyróżnienia, które mogą przyjąć formę medali odlewanych czy pinsów, czyli drobnych odznaczeń, które mogą ozdobić dowolny element garderoby. 

W podzięce za bohaterstwo i walkę

Zaangażowanie się przedstawicieli starszego pokolenia w działania wojenne, ich walka w oddziałach partyzanckich i powstańczych pozwala nam dziś cieszyć się wolnością. Kiedyś odważni Polacy, prawdziwi patrioci, ryzykowali własnym życiem, by chronić swój kraj i uwolnić go od oprawców. Udało się to wyłącznie dzięki nim, dlatego zasługują na największe honory. To im podczas obchodów ważnych wydarzeń z historii Polski należą się prestiżowe wyróżnienia, na przykład medale odlewane za zasługi dla kraju. Pinsy do ubrań mogą natomiast otrzymać wszyscy uczestnicy uroczystości, jako pamiątkę, która po latach przypomni im dane spotkanie. 

Jak wyglądają wyróżnienia w postaci medali odlewanych i pinsów?

Medale odlewane na zamówienie mogą mieć właściwie dowolny kształt czy wzór oraz napis wykonany według zaleceń zamawiającego. Krążki te powstają z wykorzystaniem tradycyjnych metod odlewniczych. Charakteryzuje je oryginalność i wysoka precyzja wykonania, co nadaje im wyjątkowości, i jednocześnie pozwala stosować je jako wyróżnienia na wiele różnych okazji. 

Medale wykonywane są na podstawie indywidualnych projektów – ozdabiające je symbole mogą być spójne z charakterem imprezy. Klient może sam przygotować wzór medalu albo zdać się w tym zakresie na specjalistów, którzy doskonale znają możliwości, ale i ograniczenia sztuki odlewniczej. Medal umieszczony w estetycznym etui staje się cenną pamiątką, która jest namacalnym dowodem na to, że dana osoba została wyróżniona w swojej dziedzinie za pewne dokonania. 

Natomiast mniejsze wymiary od medali mają pinsy do odzieży, inaczej wpinki. Mają one szpilkę ułatwiającą szybkie wpięcie ozdoby np. w klapę marynarki. Pinsy stanowią drobną pamiątkę, mały, ładny dodatek do odzieży, który może być wręczony każdemu, kto uczestniczy w uroczystości. Pozwalają na podkreślenie podniosłego charakteru wydarzenia, któremu towarzyszą.