Gala Disco vol. 8 żegna się z publicznością w wielkim stylu

253

Gala Disco to cykliczna impreza karnawałowa na skalę nieporównywalną do innych wydarzeń w regionie. Stwierdzenie, że na stałe wpisała się w historię sceny rozrywkowej Dolnego Śląska nie jest przesadą. Przez niemal dekadę Gala Disco przyciągnęła ponad 30 tysięcy uczestników. Już 28 stycznia odbędzie się ósma i ostatnia edycja wydarzenia. Jest to więc jedyna i niepowtarzalna okazja, by na własnej skórze poczuć co sprawia, że lubińska impreza w rytmach disco jest tak wyjątkowa.

Najgorętsza zimowa impreza w rytmach disco w samym sercu Zagłębia Miedziowego

Ci, którzy mieli już okazję uczestniczyć w imprezie, nie kryją rozczarowania wiadomością o zamknięciu projektu. Informacja o zakończeniu przygody z Galą Disco została podana przez organizatorów jesienią, o czym pisaliśmy w naszym artykule z 29 listopada. Przez osiem lat na scenie wystąpiło ponad 60 artystów. Muzyka na żywo w wykonaniu najjaśniejszych gwiazd rodzimej sceny rozgrzewała do czerwoności parkiet Hali RCS w Lubinie. Choć nie tylko! Warto przypomnieć, że pierwsza impreza pod szyldem Gali Disco odbyła się w Hali Stulecia we Wrocławiu. 31 stycznia 2015 był przełomową datą, kiedy pomysł przekuty został w czyn, a jego realizacja okazała się początkiem niemal dziesięcioletniej przygody.

Koncert w lubińskiej hali RCS rozpocznie się już o godzinie 18:00. Publiczność porwą do tańca największe przeboje najpopularniejszych artystów polskiej muzyki rozrywkowej. Idealny, imprezowy nastrój uczestników zapewni wyjątkowy prowadzący – Kuba Adamiak, którego głos z pewnością kojarzą słuchacze programu SuperNovy Dzień emitowanego na antenie Radia SuperNova. Ta ogólnopolska rozgłośnia objęła Galę Disco vol. 8 swoim patronatem medialnym, podobnie jak discopolo-info – największy tematyczny portal internetowy. Zaufanie i wsparcie tak dużych mediów o ogólnokrajowym zasięgu pozwala stwierdzić, że poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko.

Zaskakująca lista artystów! W hali RCS w Lubinie wystąpi czołówka polskiej sceny disco

Tegoroczna edycja zabawy, czyli Gala Disco vol. 8, może poszczycić się fantastycznym line-upem. Wykonawcy, którzy wystąpią w Lubinie 28 stycznia, znani są z ogólnokrajowych koncertów transmitowanych przez największe stacje, takich jak choćby Roztańczony PGE Narodowy. Ich przeboje królują na antenach największych rozgłośni radiowych, a nazwiska przyciągają tłumy. Zespoły, które będzie można usłyszeć na żywo w ostatni weekend stycznia to marki same w sobie, które są gwarancją wyśmienitej zabawy. Nie zabraknie najświeższych hitów, jak i klasyków gatunku znanych publiczności w każdym wieku.

Niepowtarzalny klimat imprezy jest wypadkową wielu czynników, jednak decydującym zdaje się być niesamowite wyczucie w doborze artystów. Trafiając w różnorodne gusta organizatorzy udowadniają, że są na bieżąco z muzycznymi trendami. Podczas Gali Disco vol. 8 na scenie zaprezentują się zespoły: Playboys, After Party, Zespół Szpilki, DiscoBoys, Łobuzy. Ponadto w trakcie wydarzenia odbędą się także koncerty młodych solowych wykonawców – zagrają Miły Pan oraz Skolim, który pojawi się na scenie w towarzystwie uczestników Tik-show: Sebastiana Kowalczyka, Anasteishii Zakhandrevich i Mansa Vechessa. Całość dopięta zostanie występem kultowego zespołu Boys.

To już jest koniec. W styczniu zagrają po raz ostatni. Pożegnalna Gali Disco w Lubinie

Gala Disco vol. 8 to już ostatnia impreza pod znanym wszystkim lubinianom szyldem. Już 28 stycznia 2023 roku, o godzinie 18:00 odbędzie się pożegnalny koncert. Jest to więc niepowtarzalna okazja na spotkanie z wieloma artystami i zabawę przy hitach takich jak „Dawaj tu byku na melanż”, „Kiss me baby”, „Małolatki” czy „Jesteś szalona”. Tak jak w przypadku poprzednich edycji, poza standardowymi, organizator udostępnił także bilety w wersji VIP- do nabycia w salonach sieci empik, a także w większości bileterii internetowych. Po więcej szczegółowych informacji odsyłamy na oficjalny profilu Gali oraz na www.galadisco.pl