Żywiołowe spotkanie z muzyką świata

3

Dikanda, czyli szczeciński zespół grający world music, wystąpi 1 grudnia w Centrum Kultury Muza.

W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Zespół istnieje od 1997 r. Ma w swoim dorobku siedem płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego, a także setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA). Zdobył również wiele nagród – w tym „Płytę roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznaną w 2005 r. za „Usztijo”.

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla zespołu jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”.

Grupa występuje w składzie: Ania Witczak – wokal, akordeon, Dominik Bieńczycki – skrzypce, Daniel Kaczmarczyk – instrumenty perkusyjne, Piotr Rejdak – gitary, Grzegorz Kolbrecki – kontrabas, Kasia Bogusz – wokal i Szymon Bobrowski – trąbka.

W Lubinie Dikanda wystąpi 1 grudnia w sali widowiskowej Centrum Kultury Muza. Początek koncertu o godzinie 19. Bilety kosztują 40 zł. W dniu wydarzenia trzeba będzie za nie zapłacić 50 zł.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość