Życzenia i podziękowania w nowym roku

Rok 2018 starosta lubiński Adam Myrda przywitał z młodzieżą i z kombatantami. Nie zabrakło życzeń, podziękowań, a nawet odznaczeń za wsparcie działalności Związku Sybiraków oraz Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego.

– Kombatanci są dla nas ciągłą inspiracją. Wciąż nas czegoś uczą i chciałbym móc spotykać się z nimi jak najczęściej i pomagać im w miarę swoich możliwości. Czuję się zaszczycony odbierając te dwa odznaczenia i mam nadzieję, że nasza współpraca nadal będzie tak owocna jak dotychczas – mówi Adam Myrda starosta lubiński.

Starosta za pomoc i wsparcie działalności związków kombatanckich otrzymał Honorową Odznakę Sybiraka oraz Złotą Odznakę za zasługi dla ZWiR WP.

Podziękowania od starosty i życzenia dalszej owocnej współpracy otrzymali również uczniowie byłego Gimnazjum nr 4 w Lubinie, którzy w minionych latach aktywnie włączali się w organizację obchodów rocznicowych.

– Ta młodzież na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie uświetniała nasze uroczystości poprzez przygotowanie części artystycznej. Poziom tych występów za każdym razem jest bardzo wysoki i cieszę się, że w naszym powiecie mamy tak zdolnych młodych ludzi – dodaje Adam Myrda.

W ramach podziękowania starosta zaprosił młodzież na drobny poczęstunek i wręczył im listy gratulacyjne oraz upominki.

– Te listy mają wyjątkową formułę, która daje młodzieży możliwość uzyskania dodatkowych punktów na świadectwie końcowym z gimnazjum. Niektórym być może pomoże to dostać się do upragnionego liceum – mówi Artur Pastuch, dyrektor szkoły.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz