Zwycięstwo z Polkowicami

304

KGHM Zagłębie Lubin rozegrało kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do rozgrywek PKO Ekstraklasy. Rywalem ,,Miedziowych” była drużyna Górnika Polkowice, która w nadchodzącym sezonie będzie rozgrywała swoje spotkania na poziomie drugiej ligi.

W 17. minucie meczu, Rok Sirk wygrał walkę w powietrzu z defensorem gości i zamienił na bramkę dośrodkowanie Patryka Szysza z lewej strony boiska. Wynik 1:0 nie dał spokoju w grze ,,Miedziowych”. Górnik, najczęściej prostymi środkami, przedostawał się pod pole karne Zagłębia. Na początku drugiej połowy przeciwnik wymienił wielu graczy, natomiast w Zagłębiu po 45. minutach zawody zakończył Hładun i Pawłowski. Gra przez pierwsze dziesięć minut była dyktowana przez graczy Górnika. Ich trud w konstruowaniu akcji przełożył się w 56. minucie na bramkę. Dośrodkowanie z prawej strony, które poprzedziła koronkowa akcja zakończył strzałem były zawodnik rezerw „Miedziowych”, Eryk Sobków. Strzał głową nie był mocny, ale precyzja nie pozwoliła Bieszczadowi na udaną interwencję i piłka wylądowała pod poprzeczką. W 82. minucie Bieszczad wybronił sytuację sam na sam z napastnikiem Górnika. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się w mgnieniu oka, bo następna ofensywna akcja KGHM Zagłębia zamieniła się w bramkę. Czerwiński dograł piłkę z bocznego sektora, a Szysz wykończył całą akcję. Wynik 2:1 utrzymał się już do końca spotkania.

KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Polkowice 2:1 (1:1)
Bramki: Rok Sirk 17, Patryk Szysz 84 – Eryk Sobków 56

KGHM Zagłębie Lubin: 30. Dominik Hładun (Kacper Bieszczad) – 4. Serafin Szota (65 Bartosz Kopacz), 5. Maciej Dąbrowski, 27. Dominik Jończy (79 Łukasz Poręba), 14. Michał Bogacz (62 Damian Oko) – 11. Bartłomiej Pawłowski, 6. Łukasz Soszyński, 13. Dawid Pakulski, 19. Daniel Dudziński (74 Alan Czerwiński), 17. Patryk Szysz – 9. Rok Sirk. Grał także: Patryk Mucha.

Górnik Polkowice: (I połowa) Kopaniecki – Król, Kocik, Opałacz, Magdziak, Radziemski, Galas, Karmelita, Bancewicz, Bednarski, zawodnik testowany. (II połowa) Furtak – Azkiewicz, zawodnik testowany, Kowalski-Haberek, Fryzowicz, Surożyński, Ekwueme, Galas, zawodnik testowany, Sobków, Szuszkiewicz. Grał także: Baranowski.

żółte kartki: Maciej Bancewicz, Eryk Sobków (Górnik)