Zwycięstwo w Białymstoku

121

Podopieczni Bena Van Dael’a rozgromili zespól z góry tabeli. Jagiellonia Białystok na własnym terenie musiała uznać wyższość miedziowych, którzy ograli ich 0:4!

Najpierw swojej szansy na zdobycie bramki szukał Patryk Tuszyński. Napastnik, który miał ostatnio urodziny sprawił sobie wspaniały prezent, otwierając wynik w 7. minucie spotkania. Miedziowi grali mądrze i chcieli więcej! W 37. minucie znakomitą centrę obrońcy Bartosza Kopacza wykorzystał Damjan Bohar, który z bliskiej odległości w polu karnym pewnie pokonał Mariana Kelemena. Przed końcowym gwizdkiem w pierwszej połowie, w 40. minucie ekipa Zagłębia znokautowała „Jagę”. Do siatki rywali ponownie celnie strzelił Patryk Tuszyński. W drugiej połowie ekipa Ireneusza Mamrota próbowała ratować sytuację i choć miała kilka dogodnych sytuacji to brakowało jej solidnego wykończenia. W 84. minucie kropkę nad i postawił Bartłomiej Pawłowski, który w asyście Sasy Balicia zamknął wynik meczu na 0:4. W 88. minucie ponownie Pawłowski miał okazję niemalże stuprocentową, aby końcowy rezultat brzmiał 0:5, ale tym razem w bezpośredniej konfrontacji lepszy okazał się golkiper gospodarzy.

19.kolejka Lotto Ekstraklasy
Stadion Miejski Białystok
Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin 0:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Patryk Tuszyński 7′, 0:2 Damjan Bohar 37′, 0:3 Patryk Tuszyński 40′, 0:4 Bartłomiej Pawłowski 84′.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Frankowski, Klemenz (46. Kwiecień), Mitrović, Guilherme – Romanczuk (C) – Novikovas (81. Savković), Pospisil (58. Machaj), Poletanović, Sheridan – Świderski.

Zagłębie Lubin: Hładun – Kopacz, Guldan (C), Oko (84. Matras), Balić – Slisz – Pawłowski, Starzyński, Jagiełło, Bohar (86. Moneta) – Tuszyński (76. Mareš).