Zwycięstwo UKPS Lubin w trzeciej lidze

84

Zwycięstwo i to jeszcze w Święto Niepodległości. Siatkarki UKPS Lubin, które od nowego sezonu rywalizują także w III lidze kobiet, mają za sobą pierwsze spotkanie. We własnej sali przy ul. Szpakowej, lubinianki pokonały Jelenią Górę 3:2.

Dwugodzinny pojedynek w sali Gimnazjum nr 1 dostarczył przybyłym kibicom wielu emocji. Lubińskie siatkarki od samego początku udowodniły, że nabyte doświadczenie jeszcze z młodszych lig, ma przekład na rozgrywki seniorek.

ZINA Dolnośląska III liga kobiet została zainaugurowana w Lubinie. Miejscowe UKPS pod wodzą Przemysława Cedro podejmowało Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra. W pierwszym secie mocny akcent na zagrywce dał przyjezdnym zwycięstwo 18:25. Podrażnione tym rezultatem lubinianki w drugiej części meczu zaaplikowały jeleniogórzankom znakomity atak i solidną grę w strefie pod siatką. UKPS wygrało 25:13.

Kolejna odsłona meczu to silna zagrywka przyjezdnych zawodniczek, które rozgromiły lubinianki 13:25. Czwarty set był niezwykle zacięty. Podopieczne Przemysława Cedro solidnie walczyły o tie-breaka. Atakująca Julia Kaczanowska prawie po każdej szarży unosiła ręce w geście radości po zdobyciu punktu. Znakomicie do boju wiodła swoje koleżanki powracająca na parkiet rozgrywająca kapitan Karolina Markowska. W bloku na medal spisywała się Daria Kołodziej, a także atakująca Oliwia Czechowska i Małgorzata Jaremko. Bardzo dobry akcent dała też Patrycja Woźniak i Izabella Podraza, a rewelacyjną zmianę dokonała Adrianna Dębska, która uspokajała grę. W końcu udało się! Lubinianki wygrały 25:23 i doprowadził do piątego seta. Ten odbył się w rytmie punkt za punkt. Ostatecznie UKPS pokonało rywalki 15:13 i znakomicie rozpoczęło swoją nową drogę w rozgrywkach III ligi kobiet. 18 listopada lubinianki zagrają na wyjeździe z KS AZS-AWF PIKO Sport Wrocław.

– Pierwszy mecz to po pierwsze dużo emocji i oczywiście po raz pierwszy w trzeciej lidze. To duże wyzwanie. Przez ciężką kontuzję odpadła nam kluczowa zawodniczka Ala Hyrczak, co było dla nas ciosem. Udało nam się skompletować skład. Bardzo dużo dały nam same sparingi, jeszcze przed meczem ligowym. Zderzamy się z czymś nowym. Jednak gra w grupach młodzieżowych na pewno pokazała nam jak radzić sobie ze stresem i tremą. Tworzymy drużynę i to widać. Jestem dumna z moich dziewczyn – komentuje Karolina Markowska, kapitan UKPS Lubin.