ZUS otwarty dla lekarzy

Biała Sobota była zwykle zaproszeniem dla pacjentów. Tym razem, już po raz drugi, ZUS zaprasza lekarzy, którzy chcą dowiedzieć się jak wystawić zwolnienia lekarskie przez Internet. W najbliższą sobotę, 19 maja, konsultanci bezpłatnie założą indywidualne konta na platformie elektronicznej oraz pokażą jak w prosty i szybki sposób wystawić eZLA. Biała sobota to dzień, w którym wszystkie placówki ZUS na Dolnym Śląsku otwierają się tylko i wyłącznie dla lekarzy.

Fot. Pixabay

19 maja odbędzie się druga edycja Białej Soboty organizowana na Dolnym Śląsku. Pierwsze, ubiegłoroczne spotkanie z lekarzami cieszyło się dużym zainteresowaniem – tym razem akcja ma charakter ogólnopolski, więc najbliższą sobotę ZUS otworzy swoje placówki w całym kraju.

– Sprawdziliśmy czy dolnośląscy lekarze są zainteresowani taką formą pomocy z naszej strony i teraz mamy Biała Sobotę w całej Polsce – mówi Iwona Kowalska Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Wprawdzie termin, od którego papierowe zwolnienia znikają z rynku, jest jeszcze odległy. Jednakże zainteresowanie zakładaniem kont i szkoleniami jest naprawdę duże, stąd pomysł żeby do ZUS zaprosić lekarzy nie tylko u nas, ale w całej Polsce – dodaje Kowalska.

Zarówno założenie konta dla lekarza na platformie PUE ZUS jak i szkolenie nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu jednak jest on potrzebny, jeśli lekarz będzie chciał żeby na miejscu pobrać dla niego certyfikat. – Będzie to możliwe tylko wtedy, jeśli lekarz przyjdzie do nas ze swoim laptopem i mobilnym Internetem – dodaje Iwona Kowalska.

ZUS zaprasza lekarzy na Białą Sobotę 19 maja w godzinach 9.00–13.00 do wszystkich placówek ZUS na całym Dolnym Śląsku.

Źródło: materiały prasowe ZUS

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz