Zuchwałych złodziei zobaczą sąsiedzi

Nie przeszkadzają im kamery, klienci ani ekspedientki. Bezczelnie kradną całe zgrzewki przeważnie ekskluzywnych produktów i – jak mówią handlowcy – nie ma na nich rady. Firma, która systematycznie pada ofiarą złodziei i włamywaczy, rozważa publikowanie wizerunków przestępców.

Zdjęcie ilustracyjne

Rzadziej kradną alkohol, zdecydowanie częściej natomiast tytoń, kawę, słodycze i markowe rzeczy. Często w zgrzewkach, a częstotliwość kradzieży zwiększa się w piątki, co rodzi podejrzenia, że w sobotę towar trafia na lubińską giełdę. Właściciele sklepów i ekspedienci mówią, że to już prawdziwa plaga.

– Wygląda to tak, że złodziej wchodzi, bierze zgrzewkę kawy, oliwy czy słodyczy i wychodzi. My, pracownicy, nie jesteśmy w stanie ani złodzieja gonić, ani zatrzymywać, ani obezwładniać. Ale w większości naszych sklepów mamy monitoring – mówi Mirosław Chabowski, prezes zarządu PSS Społem. – Dokumentację filmową przekazujemy policji i, co ciekawe, w większości przypadków policja zna te osoby. Mimo to większość spraw jest umarzana ze względu na niską szkodliwość społeczną. Ale zdarzyło się też, że złapaliśmy włamywacza na gorącym uczynku, straty oszacowaliśmy na 1600 zł i tę sprawę także umorzono. Niestety, w znacznej mierze złodzieje są niepełnoletni i mają już na swoim koncie wielokrotne włamania, a rodziny są niewypłacalne – mówi prezes.

Dlatego poszkodowani biorą sprawy we własne ręce.

– Postanowiliśmy umieszczać w naszych placówkach zdjęcia tych osób. Niech złodzieja zobaczą sąsiedzi, jego rodzice, ekspedientki, które okrada – zapowiada prezes dodając, że w skali roku koszty są znaczne. – W ubiegłym roku mieliśmy 13 kradzieży, a straty wyniosły 50 tysięcy zł, w tym roku to już 10 kradzieży i szkody 80 tys. zł. Z każdym kolejnym włamaniem czy kradzieżą rosną składki na ubezpieczenie, zresztą ubezpieczyciel nie pokryje wszystkich szkód. To są pieniądze wypracowane przez naszych ludzi, mogłyby i powinny trafić do naszych pracowników – dodaje.

Jak wyglądają takie zuchwałe kradzieże i jak sprawę komentuje lubińska komenda? Zobaczcie w materiale TV Regionalna.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

16 komentarzy do "Zuchwałych złodziei zobaczą sąsiedzi"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Maria Nna
Gość
Maria Nna
9 miesięcy 8 dni temu

Brawo. Niech wszyscy zobaczą mordy frajerów.

ANDY
Gość
ANDY
9 miesięcy 9 dni temu

ludzie………..trzeba odwołać komendanta miejskiego pana G………..może wtedy wezmą sie do pracy

TGC
Gość
TGC
9 miesięcy 10 dni temu

Będą kradli bo nie ma kary, która nie musi być wysoka. Mogą to być prace społeczne koniecznie upublicznione. Kara powinna być zadaniowa, upubliczniona, w stroju z napisem JESTEM ZŁODZIEJEM, nazwisko i wizerunek wywieszone w centrum miasta.

K.
Gość
K.
9 miesięcy 10 dni temu
Za wprowadzenie pojęcia „niska szkodliwość czynu” do terminologii sądowo-prawnej, ten który to wprowadził sam powinien otrzymać 5 lat paki. Prze tą tzw. „niską szkodliwość” to jakby można było policzyć, uczciwi ludzie stracili juz kilka miliardów złotych. Złodziej to złodziej – za kradzież powinien odpowiadać: albo mandat, albo prace publiczne – a jak nie to publikacja wizerunku, danych osobowych i zakaz wejścia do sklepu. „TYCH KLIENTÓW/ZŁODZIEI NIE OBSŁUGUJEMY” – i zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem. Pomysł z komedii mistrza Barei sprawdził by się idealnie, tylko do innej grupy osób: złodziei. Jestem jak najbardziej za: złodziej i pedofil nie może być… Czytaj więcej »
JZLna100%
Gość
JZLna100%
9 miesięcy 10 dni temu

Już tam *** jak okradną jakieś Jeronimo Martins czy inne zagraniczne świństwa – szkoda mi warzywniaków i tego typu sklepów bo na pewno nie są ubezpieczone od kradzieży.

Rocky
Gość
Rocky
9 miesięcy 11 dni temu

Mówi się że patologia jest wśród siędz-i-owych to warto dobrą zmianę rozpocząć od góry o Wawie też warto wspomnieć.

jon
Gość
jon
9 miesięcy 11 dni temu

10 kradzieży 80 tyś strat ? czyli na raz wynoszą na 8 tyś coś tu nie pasuje

IGA
Gość
IGA
9 miesięcy 11 dni temu

A PRACOWNICY PLACA ZA ZŁODZIEI O I CAŁA POLSKA BRAWO ,W WIEKSZOSCI SKLPACH INNYCH NAZW NIE MA ODPOWIEDZIALNOŚCI A TU PREZES USTAWIŁ SIE PRACOWNICY MAJA ODPOWIEDZIALNOŚC I PŁACA ZA ZŁODZIEI

Polak
Gość
Polak
9 miesięcy 11 dni temu

Na rynku będzie fajny plac . Można by tam przywiązać do jakiegoś pala i wychłostać patolkę !

Kamil
Gość
Kamil
9 miesięcy 10 dni temu

Nie wiem czy placu starczy bo patologii coraz więcej na ulicach 😉

Polak
Gość
Polak
9 miesięcy 11 dni temu

Należałoby wszelkimi sposobami zniechęcić do kradzieży . Np.
-odrobić straty czynem spolecznym
-wywiesić zdjęcia złodzieja
A jak to nie pomoże to up.ierdolić ręce !
Przy samych łokciach i już nie ukradnie ani nie obroni. I nogi to już nie spie.rdoli.

Lubiniak
Gość
Lubiniak
9 miesięcy 11 dni temu

Publikować zdjęcia i piętnować bydło, jestem za! Co do Policji, ci z tego ze łapią jak Prokuratura karze umorzyć a jak juz trafi do sa

Anonimowo
Gość
Anonimowo
9 miesięcy 11 dni temu

Koniecznie należy zmienić prawo, którego część obywateli broni z zawziętością.Kioskarka ,która nie dała paragonu za ksero o wartości 20 gr została ukarana starsza chora kobieta za kostkę masła również została ukarana policja ani sąd nie dopatrzyli się małej szkodliwości społecznej. Niech odpracują straty.

heheszek
Gość
heheszek
9 miesięcy 11 dni temu

w biedronce az sie prosza o to aby zlodzieje wynosili zgrzewkami towar, juz kilka razy bylo widac jak wynoszą i zero reakcji ochroniarza , na dodatek zero kamer od storny wejścia na sklep.. do tego układają towar o większej wartości przy samym wejściu.. w ogóle po co tam ochrona? która się kręci w kólko macieja? plus taki że wie gdzie co leży i podpowie 🙂

yetick
Gość
yetick
9 miesięcy 11 dni temu

Zastanawia mnie dlaczego chroni się wizerunek przestępców.. nie tylko złodziei ale i morderców, pedofili, aferzystów..
Daje to poczucie bezkarności i komfort anonimowości oraz brak potępienia przez środowisko w jakim się poruszają. To chroni ich a nie ofiary i nie jest zgodne ze społecznym poczuciem sprawiedliwości. Czy i tutaj nie czas na dobrą zmianę ?

Oxg
Gość
Oxg
9 miesięcy 11 dni temu

Lubinska komeda często ma problem z przyjęciem takiego zgłoszenia bo się nie chce.

wpDiscuz