Zostań prezesem KGHM!

Polska Miedź szuka kompetentnych i doświadczonych menedżerów. Wolne są dwa stanowiska: prezesa zarządu i wiceprezesa do spraw aktywów zagranicznych. CV można składać do 27 marca.

Informację o konkursach na najwyższe menedżerskie stanowiska spółka opublikowała w postaci komunikatów prasowych. Okazuje się, że szanse ma – teoretycznie – całkiem spore grono osób z biznesowym doświadczeniem.

Kandydat na prezesa musi mieć wykształcenie wyższe, uzyskane w Polsce lub za granicą. Oczekuje się od niego co najmniej pięcioletniego doświadczenia zawodowego, z czego minimum trzy lata musi dotyczyć stanowisk kierowniczych lub samodzielnych. W ten staż wliczy się też prowadzenie działalności gospodarczej na własny rachunek.

Co jeszcze trzeba wiedzieć, żeby zostać szefem jednej z największych polskich firm? Niezbędna jest znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych, w szczególności tych, gdzie ma swoje udziały Skarb Państwa. Trzeba też wiedzieć, na czym polega prowadzony przez KGHM biznes – jaki jest zakres działalności firmy i w jakim sektorze ona działa. Ten ostatni wymóg jest sformułowany dość ogólnie, biorąc pod uwagę, że prezes KGHM stanie na czele holdingu, w którym oprócz Polskiej Miedzi jest kilkadziesiąt innych firm o bardzo szerokim spektrum specjalizacji: od górnictwa i produkcji metali szlachetnych przez produkcję maszyn górniczych, materiałów wybuchowych, handel metalami, usługi gastronomiczne, tworzenie funduszy inwestycyjnych, usługi zdrowotne, SPA i wellness po produkcję grafenu epitaksjalnego.

Nieco więcej rada nadzorcza będzie wymagać od wiceprezesa do spraw zagranicznych aktywów – będzie musiał on wykazać się dodatkowo „operacyjną” znajomością języka angielskiego. Umiejętność komunikowania się w innych językach będzie dodatkowym atutem. Prezes może liczyć na tłumaczy.

Obu menedżerów muszą jeszcze cechować wyróżniające zdolności organizatorskie, komunikacyjne, swoboda poruszania się w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz umiejętność pracy w złożonych zespołach menedżerskich”.

Co istotne, nie mają szans na objęcie tych stanowisk społeczni współpracownicy lub współpracownicy parlamentarzystów, członkowie różnego szczebla władz partii politycznych, przedstawiciele związków zawodowych działających w grupie KGHM ani osoby, których „aktywność społeczna lub zarobkowa rodzi konflikt interesów wobec działalności spółki”.

Szczegółowe informacje na temat wymagań stawianych kandydatom znajdują się tutaj.

Zainteresowani muszą złożyć swoje aplikacje do 27 marca. Rada nadzorcza spotka się z wybranymi kandydatami 3 i 4 kwietnia.

Przypomnijmy, że wakaty w zarządzie KGHM powstały po sobotnim odwołaniu prezesa Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego i jego zastępcy Michała Jezioro.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Lech
Lech
1 rok 7 dni temu

Nie piszcie bzdur ,że każdy może zostać prezesem w KGHM- prezesem może zostać tylko namaszczony przez I sekretarza PIS. Może naród jest głupi ale nie aż tak bardzo.

antek
antek
1 rok 7 dni temu

ja mam znajomego na bramie stoi z alkomatem obiecał że pomoże po znajomości podrzuci moje CV bo wie gdzie trzeba. tylko podpowiedzcie gdzie wydrukuje w kolorze bo coś mam nie tak z drukarką;/
i moge mieć fotke w ciemnych okularach??dzięki i obiecuje ze będę załatwiałl prace bezrobotnym i dawał podwyżki potrzebującym.

Rocky
Rocky
1 rok 7 dni temu

Jeszcze nie wszedłem pisemnie w temat a już peło POdróbek śmiga korzystając z rozwiązań technicznych aby ukryć swoją POdróbę – takie to plemię mścicieli.Konkursowe sito powinno być wymagające i naszpikowane czujnikami aby wykryć każdą POdróbę i tych – co polskość to niemoralność.Niech 8 letnia obróbka kury znoszącej złote jaja praca do śmierci stocznie itd. będzie przestrogą dla patrzących w przyszłość a Rostka warto posłuchać.Oo już leci jakaś POdróba w barwach jakby nie polskich,,,

Piti
Piti
1 rok 7 dni temu

Ja chce na prezesa zarzadu. Poudaje ze pracuje ciezko przez 2-3 lata zarobie troche kasy na dom i auto i sie sam zwolnie. Wezme odprawe i juz glowy nie bede zawracal innym. Wystarczy mi skromny milion złotych. Nie jestem chciwy na pieniądze. Jestem wyksztalcony kulturalny i kolezenski.

Michal
Michal
1 rok 7 dni temu

Na prezesa KGHM najlepszym kandydatem byl by z pewnoscia Szymon Swiatlowicz z pebeka lubin szyb sg 1 musi tylko wynurzyc sie z pod biurka. Ta funkcja mu to umozliwi.

misiek
misiek
1 rok 7 dni temu

gdzie jest panie prezesie OCHUCKI TE PIENDOLONE 16 MILIARDÓW złotych polskich. bo ja teraz muszę zapiepszać do emerytury na te wasze długi .bo mnie to mój kiero rozlicza z każdego przodka z każdej niepowieszonej tabliczki ,i innych gówenianych spraw z których nie ma tzw. ,,ton,, że mnie zwolni bo jestem gamoniem yebanym.a pan mi tu pitoli o jakiś duchach indian którzy zablokowali kopalnie.

PREZES
PREZES
1 rok 7 dni temu

wy kopidoły piszecie ze jestescie fachowcami to ściągnąc gumowce ubrać garnitur i na prezesa pokazać swoje mądrości

Kghm jan P
Kghm jan P
1 rok 8 dni temu

Dobra zmiana w kghm proszę o większe pieniądze na piłkę reczna

tomasz
tomasz
1 rok 8 dni temu

Farsa i pic na wodę co by nikt niczego nie zarzucił. I tak wygra ten co ma wygrać, który już dawno został „partyjnie namaszczony”. Zresztą teraz to powszechność jak nigdy dotąd. Zresztą kto by chciał zarządzać czymś czym nie można zarządzać bo faktyczna władza nad tą firmą jest gdzie indziej!

Janek stąd
Janek stąd
1 rok 8 dni temu

Przecież jedyny właściwy kandydat z nadania partyjnego już jest. Po co ten artykuł?

Juliusz
Juliusz
1 rok 8 dni temu

Domagalski-Łabędzki byłby Prezesem jeszcze długo gdyby nie ruszył sitwy pewnych kolesi tzw. „gzrzecha, rycha i zdzicha”. Układy „byznesowe” w KGHM nie mają barw politycznych, charakteryzują się skłonnością do przytulania dużych ilosci banknotów z wizerunkiem Jagiełły w dużych ilosciach. HMG jest tego najlepszym przykładem.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok 8 dni temu

„Kandydat na prezesa musi mieć wykształcenie wyższe, uzyskane w Polsce lub za granicą” Stawiam diamenty przeciw orzechom że druga opcja wygra. I tak pomalutku, drobnymi kroczkami.. reszty domyślcie się sami 😀

Adam W.
Adam W.
1 rok 8 dni temu

Jak składałem CV do KGHM na specjalistę wymagano znajomości j. angielskiego na poziomie B2, na stanowisko prezesa nic takiego nie jest wymagane. Nie są wymagane studia podyplomowe ani studia MBA. Typowa zagrywka , jest już pewny kandydat, tylko trzeba stworzyć pozory, ciemny lud to kupi. Składam postulat aby wszyscy kandydaci spełniający tak określone wymagania złożyli CV. Niech władza wie ilu jest kandydatów spełniających tak określone wymagania aby obciąć tak ważne stanowisko.

Rocky
Rocky
1 rok 8 dni temu

Wierszkleto ani to śmieszne ani to mądre. Przynudzasz juz człowieczku, postaraj się,,,bo diabelki od dwoch lat juz nie śpią..

słoma z butów
słoma z butów
1 rok 8 dni temu

a ty kolego, coś kiedys wniosłeś sensownego swoimi bazgrołami? Bo jakoś sobie nie przypominam. Wierszokleta chociaż nas rozwesela swoimi wierszykami, a ty? Zacznij brać po pół tabletki, albo zmień lekarza…

Anonimowo
Anonimowo
1 rok 8 dni temu

Rocky.. mam dokładnie takie same odczucia gdy czytam Twoje ani śmieszne ani mądre wypociny podbudowane królikami, diabełkami i wszechobecnym Rostkiem. Bujaj się tępoto..

wierszokleta nie śpi
wierszokleta nie śpi
1 rok 8 dni temu

Hej Polska Miedzi, porzuć swe troski! Tu jest kandydat, na miejscu , boski! Z takim prezesem nigdy nie zginiesz, zobacz, jak pięknie rządzi Lubinem! Z takim fachowcem będzie jak w raju, jak mówi styczeń, to znaczy w maju. Musi być dobrze na moje oko, od lat już wielu ma nas GŁĘBOKO. Akurat cecha ta ponad wszystko w górnictwie musi mieć jasną przyszłość. Nie ma więc ludzie co szat rozdzierać, szybka decyzja-kRRóla wybierać! Razem z nim przyjdzie pewna specgrupa i znów zostanie kamieni kupa…

lukas
lukas
1 rok 8 dni temu

To może złożę. Może się w końcu uda dostać a nie tylko po znajomości…

Taaa
Taaa
1 rok 8 dni temu

Bez znajomości tak się da? Niesamowite !!!!
Komu kity wciskacie?

Gość
Gość
1 rok 8 dni temu

Mydlenie oczu.

Olo
Olo
1 rok 8 dni temu

Związkowiec ma większe szanse. Prosze wykorzystać. Powodzenia!

Związkowiec
Związkowiec
1 rok 8 dni temu

toż to wypisz wymaluj nasz prezydent!!!
Panie prezydencie pan składa CV!!!

wpDiscuz