Zobacz, w którą niedzielę nie zrobisz zakupów

Sejm postanowił ograniczyć handel w niedzielę i dni poprzedzające Wielkanoc i Boże Narodzenie. Po raz pierwszy sklepy zostaną zamknięte 11 marca.

W tym roku zakaz handlu w ostatni dzień tygodnia będzie obowiązywał tylko częściowo. Handlowy charakter będą miały niedziele przypadające przed świętami Wielkanocnymi, ostatnie niedziele stycznia, czerwca i lipca, dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i pierwsza niedziela lipca. Jeśli 24 grudnia wypadnie w niedzielę, sklepy zostaną zamknięte o godz. 14. Tak samo będzie w Wielką Sobotę.

Dodatkowo w 2018 wszystkie sklepy będą mogły działać bez ograniczeń w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Stopniowo zakaz handlu będzie zaostrzany i za dwa lata ma objąć wszystkie niedziele w roku.

Niedzielny zakaz handlu nie oznacza jednak, że nie można będzie w ogóle zrobić zakupów. Posłowie zgodzili się, by czynne były m.in. apteki, stacje paliw, które w jednym miejscu sprzedają i paliwa, i inne towary, kwiaciarnie, piekarnie i ciastkarnie, kioski z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi i kuponami totalizatora sportowego, małe sklepy na dworcach i w portach lotniczych oraz punkty handlowe w obiektach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Bez ograniczeń będzie można też sprzedawać pamiątki i dewocjonalia.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Ellie
Ellie
9 miesięcy 9 dni temu

KFC, Helios, Akuku i Pizza Hut w galerii będą działały normalnie 🙂 nie wiem jak Mc i gastro na dole 🙂

Molo
Molo
10 miesięcy 27 dni temu

To na zakupy w te dni na stacje paliw 🙂

homosum
homosum
10 miesięcy 29 dni temu

Jeżeli ci obecni kościelni władcy państwa polskiego myślą ,że dzięki temu wzrośnie im liczba wiernych w kościołach to jestem przekonany że bardzo się mylą.

kinia
kinia
10 miesięcy 29 dni temu

To troche nie tak z tymi wolnymi niedzielami, jak nie pracujemy to wszyscy a nie jeden rodzic wolne drugi do pracy itp.. Nie wiem skad sie ten pomysl wzial ale praca w nedziele to nie tylko handel. Badzmy konsekwentnii zamknijmy wszystko kopalnie kwiaciarnie stacje benzynowa ,szpital, abc asa a co !!!

magdam
magdam
10 miesięcy 29 dni temu

No i gitara

B
B
10 miesięcy 29 dni temu

Łopata kino i kulki to usługi nie handel i pewnie bd pracować normalnie… A pozatym jak pada to i w domu można dzieciom poświęcić czas. Gry,zabawy,czytanie itp…

bbb
bbb
10 miesięcy 29 dni temu

te łopata, a ty się jakoś wychowałeś bez galerii i deszcz ci nie przeszkadzał wtedy… nie rób z dzieci wymoczków

Łopata
Łopata
10 miesięcy 29 dni temu

Oj ty glupii. Czasem w niedz z dziecmi gdy pada to tylko do galerii. Kino kulki itp. Ty matolku

Poiu
Poiu
10 miesięcy 29 dni temu

No i super! Może niektóre lubińskie dzieci zobaczą plac zabaw, może rodzice, raz w tygodniu chociaż (sic!) zajmą sie pociechami.

wpDiscuz